Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lehet Down-kor? Mondjatok...

Ez lehet Down-kor? Mondjatok valami biztatot kerlek!

Figyelt kérdés

Most jovok uh-rol(epp ma vagyok 32 hetes),a 12.heten nem csinaltak nyaki redo vizsgalatot,sem afp-t,szerintem mi itt Romaniaban csak a neten olvasunk ilyesmirol.SAJNOS!!!Itt csak havi sima uh.van,es vervizsgalat a 6-8 heten.Minden uh utan leellenorzom az adatokat a neten talalhato adatokkal,es vannak elteresek,de nem nagyok,ami szerintem normalis.Aug.5-en(30+3het) voltam a nogyogyaszomnal,az akkori ertekek: BPD:80mm

FL:55mm

becsult suly:1300 gr.(nalunk ennyit mernek :S)


Ma 4D-n voltunk,mas dokinal(elozoleg is voltunk mar 2szer,ma az eredmenyek osszehasonlitasa vegett mentunk)

A mai adatok (32 het):

BPD:8,69

FL:5,90

AC:27,08

HC:30,88

OFD(nem tudom mi ez):10,42

becsult suly:1814 gramm.

A doki szerint a feje tul nagy ,a combcsontja tul kicsi a 32 hethez kepest,es azt mondta(persze nem akart megijeszteni es elkeseriteni),hogy a Down-koros gyerekeknel fordul elo ilyen,hogy a vegtagjai rovidek,a feje pedig nagyobb a kelletenel.Amugy minden mas rendben van,szervei megvannak,jol mukodnek,Dopplert is csinalt,ott is minden rendben van,annyit fuzott meg hozza,hogy elegge lent van a baba feje.Mondjuk a parom sokszor heccel azzal,hogy nagy a buksim(szerintem csak kerek, talan picit nagy,de atlagos),es remelem az van,hogy a babam ebben ram hasonlit,es nincs mas komolyabb gond,en most ugy erzem megorulok.... :(((.Ezek az eredmenyek tenyleg rosszak 32edik hethez kepest,vagy most mit gondoljak?Nagyon el vagyok keseredve,ferjem messze,kulfoldon,egyedul vagyok,es csak az jar a fejembe,hogy "...es mi van ha megis???...".Imadjuk a fiucskankat,miota megfogant,es valami azt sugallja,hogy nem lehet beteg,de ha megis??? :(((,csak sirok,pedig nem akarok

23 eves


2010. aug. 16. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a babátoknak kutya baja. Egyrészt azért, mert az uh nagyon szubjektív vizsgálat, elég egy apró kézrezdülés, és már jó néhány miliméter lehet az eltérés, másrészt pedig megnéztem a magzati méretek oldalon, és nálad a legtöbb eltérés 5 mm, a többi ennél kevesebb. Ez meg alkati is lehet, nemcsak vizsgálati eltérés. Ha a hibahatárt is belenézem, akkor a babádnál a legnagyobb eltérés 3!! mm, ami nem egy nagy kaland:DD

Szerintem nyugodj meg, sírni pláne nem érdemes! Biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja a babának, makkegészségesen jön a világra! Drukkolok, és minden jót kívánok!

2010. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi is pont a 32. héten voltunk 4D-sen és pont ezt mondta a szonográfus, hogy picit nagy a feje a babámnak. De hozzáfűzte, hogy biztos csak azért mert nagyon okos lesz :-)

Aztán amikor a szülész dokimhoz kerültem (eléggé a vége felé) kb. a 36. héten elküldött UH-ra, ott meg azt mondták, hogy rövidnek tűnik a combcsontja. Másnap mentem másik kórházba másik UH-ra, ott meg azt mondták, hogy minden tök oké.

2008-ban egészséges kisfiam született :-) semmi de semmi baja - bár valóban nagyon okos :-)))

Ne parázz!

2010. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a pozitiv valaszokat,a doki is hozzafuzte,hogy talan csak annyi az egesz hogy okos gyerek lesz :)

Probalok megnyugodni,de csak ott jar az eszem :(

2010. aug. 16. 19:56
 4/12 anonim ***** válasza:

szia. en is romanaiban elek...itt semmilyen vizsgalat nem kotelezo, csak az 2 amit eloir az allam, azon kivul total semmi. en most kezdtem a 32ik hetet, eddig semmit nem talatak ami rosszra utalna, de elmondok egy jo sztorit, egy ismerosommel tortent. az elso picurral cukors volt, es valoszinusitette O , megjegyzem nem az orvos, hogy a 2ikkal is az lesz, igy is lett. hogy minden rendben legyen debrecenbe jart vizsgalatokra, nem ide. azt montak max a 34ik hetig huzhatja es mindenkeppen csaszar lesz. az ecografon debrecenben a profi doki azt mondta hogy a baba nagyon nagyon picike korahoz kepest, 2 kilo alatt igy mondta, es hogy mindenkeppen inkubator es egyebek lesznek. hat a cura az nott sajnos, de igy is a 36 !!ik heten csaszaroztak meg, es megjegyzem jo szonografus, ide vagy oda, a meresek lehet pontatlanok, ennek ekes peldaja, hogy az a 2kilo alatti 36hetes bebe, 3600grammal szuletett 53centivel:) nem izgulj ilyeneken.

maskulomben hogy vagy, hogy viseled ezt a meleget? megkerdezhetem, hogy romania melyik reszerol vagy? en nagyvaradi vagyok.

2010. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szinten nagyvaradi :).Koszi,jol vagyok,ejjelente kicsit rosszul alszom,sokszor felkelek,mert wc-re kell menni,es szomjas vagyok,neha dagadnak a labaim,kezeimben nem nagyon van ero,de jol vagyok,es imadom a terhesseg minden pillanatat.Te mikorra vagy kiirva,es kihez jarsz?
2010. aug. 16. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
szia a varadi vagyok, kuldok privit jo?
2010. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

ezek alapján egyáltalán nincs gáz! Ti milyen magasak vagytok amúgy? Mert pl. én 27 hetes vagyok, most jöttem dokitól és 52 mm-nek mérte a combcsontot, de a férjem több mint 2 méter magas, így eszem ágában sincs aggódni.


Te se aggódj! Az meg hogy lent van a feje csak annyit jelent, hogy kezd szépen beigazodni a szülőcsatornába a babád. Előző terhességemnél nekem ez a 30. héten már elkezdődött és a 38. hétre szültem.

2010. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
En 160cm vagyok,a ferjem 177.Egyikunk se az a nagy Goliat...,REMELEM TENYLEG CSAK GENETIKA,DE JOBB FELNI MINT MEGIJEDNI :(
2010. aug. 16. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én első babám feje folyamatosan 1-2 héttel nagyobb volt a koránál, a combcsontja pedig 1 héttel kisebb.

Teljesen egészséges, most már 2 éves és kb olyan magas, mint egy 2,5-3 éves gyerek, szóval kifejezetten nagy.

2010. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szülők génjei nagyon sokat jelentenek!!! Nyugodj meg. Az én babám 6 hós már és olyan vékonyka, mint én voltam és ráadásul a párom is kicsinek vékony volt. Mind a ketten érzékeny bőrűek vagyunk, a babánk is. És még hosszan sorolhatnám.
2010. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!