Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit felesleges venni?

Mi az amit felesleges venni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pihenőszékre mérlegre stb. Kinek mi a véleménye? Hány baba ruhát érdemes venni? Inkább érdemesebb nagyobb méreteket venni?
2008. dec. 4. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy mi a felesleges,az mindig utólag derül ki,gyerek és mama függő.mi igyekeztük észerüen bevásárolni.babaruhákat 1,2 ujat vettem a többit használtan, és keveset.56-os ból csak párat,62-ből már picit többet.babamérleget nem vettem, mert a védőnőm azt tanácsolta ne méregessem,majd ő hetente kihozza a mérleget és megméri.légzésfigyelőt azt remélem feleslegesen vettem,de ugy érzem kell.a többit mint járóka, pihenőszék,stb ezt majd késöbb vszem meg ha ugylátom használni tudjuk.
2008. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én még kezdö kismama vagyok,lassan kezd világosodni,mi is fontos igazán.

Szerintem pihenöszék-hintaszék ha van jó,de ezért felesleges extraként megvenni.Mérleg miatt érdeklödj a védönödnél,sok helyen bérleni is lehet.Ez jó megoldás,mert amúgy elég drága és nem sokáig kell.

Itt van még például a pelenka-twister,ami nagyon jó,csak nagyon drága az utántöltö zacsi bele.A férjemmel mi arra jutottunk,hogy ezzel spórolunk,nekünk se volt,így vettünk egy szép kis fedeles vödörkét.

A ruhácskákat én kaptam/varrtam/second-handben vettük többnyire,esetleg akciós termékekre vadászva.Ezzel még én is kicsit gondban vagyok,de mások szerint nagyon picit nem érdemes,pár 56-os,inkább 62-es kezdésnek,erröl megoszlanak a vélemények.Ahány baba,annyiféle :)

Mi próbálunk spórolni,hát nem mindig jön össze,viszont egyre jobban átgondoljuk,mi is fontos igazán.

Remélem,tudtam valamennyit segíteni!

Boldog babázást! :)

2008. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia


Szerintem a mérleg felesleges.A bébiételmelegítő, a több ezer forintos sterilizáló készülék, helyette kiforralod a cuccokat tűzhelyen...olcsóbb!Akkor a drága fürdőkádra se költs, 6-9 hónapig használod, felesleges 3 ezernél többet adni érte!!!Utána úgy is jön a ti kádatok!Jobban szeretik!

Felesleges előre megvenni a drága mellszívót és tejtároló edénykéket,és ha nem kell?Helyette nézd ki melyik tetszik és hol, jegyezd fel és ha kell a párod vagy anyud elugrik érte.

Szerintem a pihenőszék jó dolog, viheted magaddal a babód ahol te vagy, és imádnak benne lenni a babók, legalább is nálunk.

Ruhából 56-os ból kevesebbet, inkább 62-est érdemes venni.



Hirtelen ennyi

32 heteske

2008. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Az elsö válaszoló írta a légzésfigyelöt.Ezt kihagytam,pedig szerintem is fontos!-Apuka szerint nem,de majd meggyözzük. :)

Drága,de inkább tévesen riasszon..

2008. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

és ha beriaszt akkor mindenki tudja mit kell csinálni???


A mérleg szerintem nem felesleges. Engem megnyugtatott hogy tudtam mennyit evett. Mert amikor sírt és még nem volt mérlegünk nem tudtam miért sír mikor szopott 30 percig is. Hát mert nem szopott rendesen, csak komfortszopizott. Utána vettünk mérleget és elkezdtem mérni illetve pótolni és onnantól kezdve semmi gond nem volt.4 hónapig használtam és miután nem szoptatok kiadtuk bérbe. 10.000 ft-ért vettük akciósan a Brendonban és havi 3.000 ft.-ért adtuk ki már 2x. Lassan visszajön az ára.

Mi nem vettünk még szoptatós párnát, légzésfigyelőt....

Jó dolog még a párásító. Mi sem vettünk sterilizálót, mert ahogy már mások is írták ki lehet főzni is. Bár már láttam 3.500 ft.-ér sterilizálót. Bébiőrt sem vettünk, mert mindig itthon vagyok hallom ha pl. felkel és velünk van egy szobában a baba.

Sok minden van ami valaki szerint hasznos valaki szerint nem.A mellszívóval kapcsolatban mi vettünk és na azzal semmit nem értünk. Lehet ha 20.000 ft-osat veszünk akkor értünk volna vele valamit, de ahelyett inkább másra költöttük. kézzel jobban ment.

hát most hirtelen ennyi de lenne még mit írnom.

minden jót. 6 és fél hós kisifú anyukája

2008. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És járókát vagy utazóágyat érdemes venni?
2008. dec. 4. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok. Szerintem a járóka az jó dolog, mert belelehet rakni a babát amíg fontos elintéznivalóm van. pl. WC :) , vagy főzés, vagy csak ha akármit csinálsz. Én viszem magammal a lakásban és így mindig rá tudok nézni.

Utazóágyat nem vettünk, mert mi csak anyukáméknál szoktunk aludni vidéken és ott még megvan az én egykori kiságyam és abban alszik. Ha meg valahova utazunk, olyan helyre megyünk ami bababarát hely és van kiságy is.

De ha sokat utaztok és szükségesnek látod vegyetek. én a legolcsóbbat is 13.000 ft.-ért láttam. Végül is nem rossz.

2008. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is csak azt tudom írni amit a többiek: mérleg felesleges - szerintem is, a serilizálókészülék szintén, a sok 56-os ruha is (bár ha 49 cm-rel születik akkor még az 50-es is fog kelleni). Érdemes azért 5-6 db ilyen méretű rugit és bodyt venni, h ne kelljen naponta mosni. A mellszívó is csak akkor kell, ha gond van - ez is idővel fog kiderülni, és gyorsan beszerezhető, ha mégis szükség van rá. Légzésfigyelő, járóka hasznosak! Pihenőszéke nem volt az enyémnek, hanem a hordozót használtuk erre a célra.
2008. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem veszek mérleget,sem sterilizàlot,sem pihenöszéket.

Szoptatos pàrnàt varrok sajàtkezüleg,sokkal olcsobban jön ki.

Ruhàkat sokat vettem màr hasznàltat és ujat is,mivel én csak hetente egyszer tudok mosni,és még nem tudhatod elöre mennyi baleset ér,igy én kiszàmoltam hogy minden napra minimum 2 öltözet legyen.

56-osbol kevesebb,62-esböl több.

Légzésfigyelöt nem veszek,nem tudnàm hasznàlni,vagyis nem tudom mi a teendö ha riaszt.

Bébiört se veszek,hisz egésznap a pici mellett tudok lenni.

Utazoàgy is kihagyva,nem utazgatunk sürün.

Jàrokàt mindenképp hasznosnak tartom,bàr az elsö honapokban még ezt sem fogod hasznàlni.

Mellszivot nem veszek elöre,nem tudom,hogy lesz-e tejem stb.

Ha mégis kellene,akkor azért eltud menni baràtnö,rokon,apuka stb is.

Müanyag kiskàdat mindenképpen veszek.

Persze egy olcsobbat,de az KELL

lEgalàbbis az elsö honapokban hasznos!

Vizhöméröt is szereztem be,inkàbb biztosra megyek,minthogy tul hideg vagy tul meleg vizet engednék.

Pàràsitot is veszek,szerintem az nagyon hasznos .

2008. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia.Én 2 gyerekes anyuka vagyok,a pici 6.5 hós.Mi emeletes házban lakunk,tehát nekem kellett utazóágy,mert csak este megyünk fel az emeletre.A mérleg jó dolog,mi olyat vettünk,ami 20 kg mér,tehát bőven visszajön az ára.A sterilizáló felesleges,minden kifőzhető(üveg,etető illetve játszócumi.)Sztem az üvegmelegítő is kidobott pénz.Ami jó,és kb.3-4000 ft,olyan cumisüvegtartó,melegentartó is, és a kocsi szivargyújtójába dugva tudsz benne melegíteni is.A légzésfigyelő jó dolog.A játszószőnyeg,pihenőszék szintén jó dolog.Azt a pénztárcátok dönti el,h abból milyet vesztek(zenélő-rezgős-hintázós-elemest,vagy a simát)A járóka is jó dolog,nekünk van.Kádból elég az olcsó is,vízhőmérőt vegyetek.A ruhákkal kapcsolatban,én a C&A-ban szoktam vásárolni(egyáltalán nem drága)elég sokáig jó egy méret.A body db-ja pl.590 ft.Abból mindenképpen vegyél újat.A Tesco,Cora,Auchan babaruhái is nagyon jók,minőségiek és olcsók.Így nem szükséges használt ruhát venned.Úgy hirtelen ennyi.
2008. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!