Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig érdemes terhesen...

Meddig érdemes terhesen dolgozni stresszes irodai munkakörben?

Figyelt kérdés
Irodai munkát végzek, a koronavírus miatt egyébként is home office-ban voltam. 15 hetes vagyok, de megterhelőnek érzem még így is. Nagyon stresszes a munkahelyem, már egy jó ideje túl vagyok terhelve, nem egy embernyi munkát végzek, és nem tudom ez mennyire árthat a babának.A túlórázást abbahagytam, de a 8 órába nagyon nehezen férek bele, sokat stresszelek. Nem akarok kiszúrni sem a többiekkel hogy hamar elmegyek táppénzre, de a babának se akarok rosszat.
2021. márc. 29. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Egy irodai munkán mi olyan marha stresszes, ha még ráadásul otthon is végezheted, be sem kell menned dolgozni?

Ha annyira megterhelőnek érzed, menj el táppénzre, de szerintem lassan vicc kategória, amit a mai terhesek csinálnak.

A terhesség nem betegség, ha az ember nem vegyszerek között dolgozik meg 10 kilókat emelget, nyugodtan lehet dolgozni.

Még ha a COVID kellős közepén be kellene járni dolgozni, azt mondanám, hogy inkább ne, de így...

2021. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Nagy nyomás alatt dolgozom, sok pénzért felelek. 31.hettol voltam home officeban. 36+4-ig dolgoztam. Az #1-essel értek egyet.
2021. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően igazatok van, de lemaradt hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert végig véreztem az első trimesztert. Akkor úgy döntöttem hogy nem akarok táppénzre menni ilyen korán, így hogy itthonról dolgozhatok,de szarul érzem magam hogy túlterhelnek annak ellenére hogy ismerik a körülményeket. A férjem és a családom győzköd hogy ne dolgozzak, de nem olyan egyszerű a döntés, mert valahol egyetértek veletek.
2021. márc. 29. 21:53
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha megmondanád a főnöködnek, hogy legyen kedves egy ember munkáját rád bízni, mert ha nem, akkor kénytelen leszel táppénzre menni, és akkor egy ember munkáját sem fogod elvégezni?
2021. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, már nagyon várom, hogy abbahagyjam a munkát, mert állandóan túlórázok, borzasztó stresszes a meló, es nincs időm semmire, pláne magamra nem. De a többiekkel sem akarok kitolni, plusz fizikailag teljesen jól vagyok (20. hét, szintén home office). 32. hétig tervezek dolgozni, egyelőre maradok. Plusz borzasztó drága lenne a táppénz...


#1-est inkább nem kommentálom, nyilván sosem volt normális irodai munkahelye, ahol csak nem csak lébecolni kellett. A bejárással lenne a legkevesebb bajom, ha nem home office-ban lennék.

2021. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értek egyet azzal, aki már a pozitív teszt után kiíratja magát, csak azért, mert terhes, de az első válaszolónak azért jelezném, hogy a munka stresszfaktora egyáltalán nem azon múlik, hogy irodai munka vagy nem, home office vagy sem... általában nem a munkába bejárás a stresszes, meg a helyszín, ahol dolgozni kell, hanem maga a munka, mekkora a nyomás, mennyit várnak el, mennyi idő van rá, stb... szóval az "irodai munkán mi olyan marha stresszes" kérdésednek konkrétan nincs értelme...

Én többféle munkát végeztem már, irodait is, fizikait is, tanítottam is... egyértelműen az volt a legstresszesebb, amikor csak egy irodában ültem és a számítógépen nyomkodtam. Mert rengeteg munka volt, mindig a határidőket hajszoltuk, szinte minden nap volt 2-3 túlóra, a főnök egy idegbeteg állat volt, lett volna ebédszünet, de nem volt rá idő, a gép előtt ettünk, stb. A fizikai munkámban ugyan testileg jobban elfáradtam, de szellemileg nem, és emiatt az irodai munka sokkal stresszesebb, kimerítőbb volt.


Ettől függetlenül az említett irodai munkában én a 32. hétig dolgoztam, de igen, a stressz miatt hagytam abba (eredetileg a 36. hétig terveztem), mert nem úgy akartam tölteni a várandósság utolsó hónapjait, hogy reggel 6:30-kor elindultam és este 8-ra értem haza, napközben végig gyomorgörcsöm volt, estére szinte élni sem volt kedvem, nem hogy boldogan tervezgetni a babás időszakot... ezért inkább 2 hónappal előbb befejeztem. Ha a kérdezőnek is ilyen a munkája, én még a 15 hetet is megértem...

(Kérdezhetitek, miért nem mondtam fel, ha ilyen szar munka volt. Pont azután kaptunk új főnököt és új projekteket, miután kiderült, hogy terhes vagyok, akkor meg már ugye nem mondhattam fel...)

2021. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es, ez azért nem opció mert az egész csapat túl van terhelve, nincs kire rásózni a munkám egy részét. Ahhoz meg sajnos túl lelkiismeretes vagyok hogy ne végezzem el, vagy hogy megfenyegessem hogy akkor táppénzre megyek.

5-ös, igen nekem sem lenne gondom a bejárással, sőt nagyon hiányzik hogy emberek között legyek. Én fizikailag változó hogy vagyok, nagyon nehezen viselem a frontokat, de ezt még túlélném.Tényleg a stressz a rossz, és hogy próbálok teljesíteni amikor érzem hogy lassítanom kéne

2021. márc. 29. 22:04
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként félreérthető voltam. Nem szeretném 15 hetesen kiíratni magam. Ezért tettem fel a kérdést hogy ilyen esetben meddig érdemes húzni.A családom győzköd, én még húznám, de érzem hogy nem jó így hosszútávon.
2021. márc. 29. 22:07
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező! Szerintem ne törődj a hozzászólókkal és mivel veszélyeztetett terhes vagy, nyugodtan kiírathatod magad! Nyugodt babavárást!:)
2021. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Írasd ki magad, ha úgy érzed, a főnök megoldja. Majd vesz fel embert.. Csak hát a 40.het még igen messze van ám...


Én a szülés előtt 7 nappal mentem el szülési szabadsagra, irodai munka volt, nem stresszes, imádtam. Csak az utazás volt néha már kelmemetlen.. Egy és negyed óra oda, ugyanennyi vissza, BKV-val, sokszor végig állva a tömött a7-es buszon. Kabát időszak volt és nem látszott elsőre hogy óriási hasam van. Ulohelyet egy kezemen meg tudtam volna szamolni, hányszor adták át (nem is vártam el, soha nem álltam ülő ember mellé).


Tedd azt amit érzel.

2021. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!