Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hány gramm volt a...

Kinek hány gramm volt a babája 19-21.hét között? Mennyit becsült a doki az ekkor esedékes genetikai vizsgálaton?

Figyelt kérdés

19hét 4naposan voltam az esedékes genetikai vizsgálaton Dr. Bátorfi Györgynék az Istenhegyi G. -ban

240grammosra becsülték a babát, nem túl “vékonyka” a doktor úr nem mondta, hogy kevés lenne, de olvastam itt, hogy sokaknak ekkora 300-400 gramm között mozgott a súly.



2021. ápr. 4. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
19+0 hetesen 279 grammot mondtak. Ha az orvos nem mondta, hogy gond van, akkor miért aggódsz?
2021. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20+3 voltam genetikain 394g volt, azt mondták 21 hetesnek felel meg. De ne másból indulj ki minden baba a saját egyedi tempójában növekszik / gyarapodik.
2021. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 18+5 naposan a genetikain 265 grammra becsülték a súlyát.

De tényleg ne mások eseteiből indulj ki, volt nekünk is, hogy egy vizsgálaton kevesebb volt a súlya mint a ,,normál”, volt hogy több volt... Most a 38. héten meg már 1 héttel és 2 nappal nagyobbnak becsülték a súlya alapján 😊

2021. ápr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Első babám és azért vagyok hajlamos kicsit túl gondolni :)
2021. ápr. 5. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 20+3 naposan 303 grammot becsültek, a biometriai adatok közül a combcsontja volt egy picikét rövidebb (egyébként pont 19+4-nek megfelelő méret). Szerintem emiatt fölösleges aggódnod, a súlyt csak saccolja az uh-készülék a többi mérés alapján, amik ha egy icipicit is pontatlanok, nagyon befolyásolja a végeredményt. Aztán az egészet statisztikai átlaghoz viszonyítják, ráadásul általában amerikaihoz, még csak nem is magyarhoz.

Biztos összefutottál már itt is olyan posztokkal, ahol az utolsó hetekben lévő anyukáknak nagyon nagy vagy nagyon kicsi súlyú babát jósoltak az uh-becslés alapján, aztán simán volt, hogy a születési súly akár fél kilót is eltért ettől. A súly a legmegbízhatatlanabb adat.

2021. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!