Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamaként,munkanélkül...

Fiatal kismamaként,munkanélkül,másokra kényszerülve mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Volt munkám,de a vírus miatt a cég végleg bezárt. Az új helyen a próbaidőm alatt lettem kismama,sajnos veszélyeztetett lettem így nem tudtam bemenni dolgozni,TP-en voltam aztán jött a hívás a munkáltatótól,hogy a szerződésem nem kerül meghosszabbításra.

Párom segít mindenbe amikor itthon van,az ő fizetése az egyetlen bevételi forrásunk. Lehetősége nyílt távolabbi munkát is vállalni, ami által lényegesen több pénzt hoz ilyenkor haza (ilyenkor 1-2hétig van távol )

Most kezdtük el a babának a dolgokat megvásárolni így a pénznek nagyonis van helye.

Sajnos veszélyeztetett ként inkább feküdnöm kell,muszály vagyok ilyenkor szüleimhez hazajonni mert óriási segítség az nekem,hogy szüleim megfőznek,bevásárolnak és igazábol így minden nehézséget levesznek a vállamról

VISZONT!

Elkel tűrni napi szinten és hallgatni azt hogy nekem nincs munkám, hogy így szerintük a semmire szülöm,éreztetik velem ,hogy ez így nem helyes,elmondhatatlanul rosszul esik ezt hallgatni.

Néha még kiabálnak is velem mikor jobban elmélyülünk a témába

De olyanis volt már hogy amikor a szobába voltam hallottam mikor beszélték "ezzelis csak a gond van" (itt rólam volt szó.)

Általába megszólalni és véleményt se nyilvánítok semmibe ha nem szükséges,próbálok láthatatlan maradni. Csak ne sértegessenek.

Szivem szerint haza se jonnek

De ha parom nincs otthon nincs más választásom

30.hétbe vagyok

23 éves


2021. ápr. 17. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos azt kell mondanom igazuk van.

De ezt nem bírtad volna 2 héttel ezelőtt végiggondolni és megtenni a szükséges lépéseket?

2021. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Ugyan. Volt munkád, és biztosan lesz is, ha a kicsitől már birsz menni, és a párod is támogat. Bunkóság a szüleid részéről...
2021. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Párom támogat szerencsére,azért is vállal ilyen munkát hogy a picinek mindene meglegyen ami kell.

Van saját lakásunk(nem albérlet) míg enis dolgoztam közösen vásároltuk és újitottuk fel!

2021. ápr. 17. 23:08
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Èn nem kèrnèm a szüleid segìtsègèt a helyedben. Bevàsàrlàs helyett hàzhoz szàllìttatnèk, főzès helyett ennèk hideget.
2021. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
En megmondanam anyukameknak hogy tartsák meg a véleményüket.valahogy megoldanam egyedül....inkább hideget ennèk...és majd unokazni is úgy jöjjenek ahogy most én vagyok ott..
2021. ápr. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Én sem mennék hozzájuk. Otthon maradnék, és a páromat megkérném, hogy főzzön nagyobb adagokat és fagyasszuk le, vagy esetleg napi menüt rendelnék.

Ha otthon van a párod, csinálja meg a nagybevásárlást, töltse fel a fagyasztót és a hűtőt. Mivel nagyrészt fekszel, nagy rendetlenség nem lesz, így elég, ha ő felporszívózik/felmos és elindítja a mosógépet 1-2 hetente, amikor hazajön.

2021. ápr. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván ez bele volt kalkulálva, mikor próbaidő alatt védekezés nélkül szexeltetek, úgyhogy nem értem, miért nem tudjátok kezelni a helyzetet..
2021. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell náluk lenned? Nem értem. Miért vagy rájuk szorulva? Nem tudod magad ellátni sem? Vagy csak a kaja a baj?

Ha a férjed otthon van főzzetek meg nagyobb adagot és fagyasszátok le egyszemélyes adagokban. Létezik egy csomó olyan étel, amit csak összedobsz és berakod a sütőbe, nem kell ott állni mellette. Vagy főzöl egy tésztát és csinálsz hozzà bármilyen szószt. De akkor sincs tragédia, ha hideget eszel.

Férjed intézze el a nagybevásàrlást. De már házhoz is lehet rendelni! Telepakolod a hűtőt, mélyhűtőt, spájzot mindennel és lesz mihez nyúlnod ha egyedül vagy. Lehet venni fagyasztott zsemléket, kifliket, csak bedobod a sütőbe 10 percre és van friss pékárud, pékségbe sem kell menned. Én a Lidl-be szoktam venni, nagyon finomak.

Az egész csak szervezés kérdése, amikor a férjed otthon van, akkor kell felkészülni.

2021. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a szüleidnél lakni, ha van lakásotok.
2021. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írtál részleteket, de ilyen helyzetben biztos nem maradnék ott. Csak azért mondják előtted, hogy mihamarabb elköltözz onnan.

Ha olyan szintű az állapotod, hogy nem tudod magadat ellátni egyedül, akkor szólj az orvosnak és befektet a kórházba.

Ha pedig meg tudod oldani, csak nehezebb anyagilag, akkor jobb otthon.

2021. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!