Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémát okozhat...

Milyen problémát okozhat ellenanyag a vérben? 36 hetes terhes vagyok, vérem 0 RH pozitív, férjem A RH negatív. Előző két ellenanyag szűrésemen nem találtak semmit, de most az enzimes ellenanyagszűrés pozitív lett. Ez mit jelent? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
szia ha pozítiv a vércsoportod akkkor nincs semmi gond csak azoknnnál van gond akiknél negatív az anya vércsoportja én minda két szülésem után és a vetéleések után is kaptam anti-d-t
2008. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Nekem már az első ellenanygszűrésem is pozitív lett,pedig én is és a párom is pozitívak vagyunk.Egy vérellátós ismerősöm megnyugtatott,hogy nincs ezzel semmi gond,ez nem az az ellenanyag,amit a terhesség ellen termel a szervezet,hiszen rh összeférhetetlenségről itt ugyanis nincs szó.Ez az antitest előfordul a terhesség alatt,nem fog semmi problémát okozni sem a baba,sem az én egészségemre nézve.Arra viszont számítani kell,hogy fokozottan odafigyelnek majd a babára,hogy nem sárgul -e be nagyon.
2008. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítségeteket! Ez megnyugtató! Én is úgy tudtam, hogy csak akkor van gond, ha az anya rh negatív, ezért nem értettem, hogy lehet ellenanyag a véremben. Még egyszer köszönöm.
2008. dec. 7. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!