Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Walentin terhesteszt 10-es...

Walentin terhesteszt 10-es érzékenységű, halvány pozitív lett. Menstruáció előtt csináltam egyet, az negatív volt, de ma a mesim 4. napján halvány pozitívat teszteltem. Szerintetek lehetek babás a mesim ellenére?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ez az első clostys hónapom,nagyon fájt a hasam,feszülnek a melleim 2hete,pedig már lassan vége van a mesimnek,a hőm még mindig fent van.Sokkal gyengébb a vérzésem,csipked a hasam a köldökömnél.Voltam uh-on követték a tüszőrepedést,rendben volt minden,2érett tüszőm vol,vastag nyálkahártya.De a dokim elutazott elsején jön csak vissza.Lehet,hogy mégis terhes vagyok?
2010. aug. 23. 20:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy-két nap múlva végezz el egy másik tesztet. Nagyon fontos, hogy ne másik típust, hanrm UGYANOLYAT! csak így tudod összevetni egymással az eredmélnyt, azaz a HCg hormon mennyiségét a vizeletedben. Ha a tesztcsík erősebb lesz rajta, mint az első teszten volt, akkor a vérzésed ellenére is babás vagy.
2010. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Hát, nem akarlak félre vezetni de a halvány csík is csík... Mesi előtt 3 nappal nekem is ez volt. Most 17 hetes vagyok. :)
2010. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha rendes mensid van, akkor nem hinném, hogy terhes vagy. Egyébként sem túl jók a 10-es érzékenységű tesztek, sokszor hitegeteik az embert..., nézd:


"Férfiakban és nem várandós nőkben 10 U/l alatt.

Várandósokban 20 U/l a peteérés után 10-12 nappal"


[link]

2010. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21:20 azért reméljük, hogy nem rákos a kérdező... jó, hogy előfordul, de arra talán nagyobb az esély, hogy valóban terhes, főleg, ha szeretnének is babát.
2010. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A két csík azt jelenti, hogy határtérték fölötti a vizeletben a HCg koncentrációja. EZ TÉNY.


Hogy a HCg mennyisége épp nő, mert babás az illető, vagy épp csökken, mert babás volt az illető, azt egyetlen tesztből nem lehet megállapítani. Ezért mondtam, hogy teszteljen ugyanolyan teszttel még egyszer. ha a második csaík halványabb lesz a második teszten, akkor a HCG mennyisége csökken, azaz baba volt, csak elment. Ha azonban a második csík erősebb lesz a második teszten, akkor a HCG mennyisége nőtt, azaz a baba még mindig ott van, vérzés ide vagy oda.


Ilyen egyszerű.


Jó babásodást!

2010. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy rákos, csak jeleztem, hogy 10-ig még a férfiakban is normális a hcg. Számtalan esetet láttam már, hogy a 10-es érzékenységű teszt "bejelez" halványan, pedig nincs baba.


"Kérdés:


Nem terhes nő vérében van-e kimutatható HCg? Illetve vérzés előtt egy héttel a 2.8 HCg eredmény utalhat-e már terhességre.


Válasz:


A hCG hormon általában terhesség esetén mutatható ki a női szervezetben, de vannak egyéb olyan körülmények is, amikor ilyen kis mennyiség jelen lehet. Én pontosan értem, hogy sokan már a várt vérzés kimaradása előtt szeretnék tudni, hogy terhesség fogant-e meg, de ennek nincs sok értelme. Ilyenkor ugyanis komoly csalódást okozhat az is, hogy a mai érzékeny tesztek már az úgynevezett preklinikai terhességet is kimutatják, ami adott esetben egy normális vérzés kíséretében elvetél. Igazából a terhesség kimutatására csak a menstruáció kimaradás után kell törekedni.

Dr. Ács Nándor



Kérdés:


A kérdésem az lenne, hogy mi okozhat "tévesen pozitív" terhességi tesztet. Én idáig azt hittem, hogy a HCG-t csak a magzat termeli.


Válasz:


A HCG-t nem a baba termeli, hanem a női szervezet, de kétségkívül terhességen kívül nemigen van jelen. A mostani tesztek azonban annyira "ki vannak érzékenyítve", hogy ezer oka lehet a sajnos valóban gyakori téves pozitívnak. Ha a vérzése indulásakor leesett a hője és a vérzés jellege sem utalt vetélésre, akkor egy ilyen tévedés áldozata."

[link]



Természetesen drukkolok, hogy baba legyen, de egy ilyen fajta halvány teszt utáni menstruáció esetén lássuk be, hogy nem sok esély van rá.

2010. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

?


Kiderült valami?

2010. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!