Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő anyukák milyen ételeket...

Leendő anyukák milyen ételeket esztek milyen elosztásban hogy ne essetek át a ló túloldalára és csak annyit hizzatok amennyit nagyon muszáj? Esetleg leirnatok egy egy napi menutoket?😊😊😊

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Reggeli: zabkása, cukormentesen

Tízórai: görög joghurt, 1gullon keksz

Ebéd: főzelék önmagával sűrítve, valamilyen hússal. Vagy rizs, bulgur, quinoa, édesburgonya hússal.

Krémleves

Uzsi: gyümölcs

Vacsi: rozskenyér, hallal ágy sonkával zöldségekkel

22+6hkm

2021. máj. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Zabáltam mint egy disznó, 10 kilót híztam összesen.
2021. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Igazából semmi ilyesmit nem tudok tartani, mert a terhesség alatt folyamatosan változik az étvágyam, az utált és kedvelt ételek listája. Plusz ott vannak az egyéb tényezők mint hányás, magas gyomorsav stb.


Szóval én örük ha tudok olyan kaját készíteni, amit nem érzek büdösnek, (pl első trimeszterben tejtermékek, hús kiesett, undorodtam tőlük, terhesség második felében pedig a hagyma olyan, hogy iszonyú a szaga, azt is kiérzem ha egy chipsben használtak hagyma port és a párom sem tudott három napig hozzám bújni, mert éreztem a verejtékében a hagyma szagát 🤢)


Szerencsére a főzelék félék és saláták nagyon mennek. Úgyhogy ezek szerves részei az étkezésemnek. De nem igazán tartok semmit, inkább örülük ha valami lemegy. (és benn is marad vagy nem csinál gyomorsavat)

2021. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én sem "zabáltam" mégis rám jött +18 kg.

Sőt, a vége felé szinte diétáztam is,mégis az utolsó hónapban 4 kiló tuti felcsúszott.(Mondjuk főleg víz)A gyerek is több, mint 4 kg-os lett.


Azért igyekeztem kevesebb édességet enni,és kisebb adagokat.Szerencsére nem voltam kívánós sem.

Az elején meg minden illattól undorodtam,alig csúszott le valami.A lecsót 4 éve nem tudom megenni:-)

2021. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
A péksütiket, fehér lisztes, cukros dolgokat pl üdítők, édesség el kerülöm. Nagyon ritkán, talán heti egyszer eszek ilyesmit amit itthon készítek cukormentes verziót. Sajnos a gdm miatt muszáj. Sok zöldség, saláta, illetve inkább TK élmiszer, sovány húsok, halak,sovány tejtermék. Terhesség elején fogytam 3 kilót, most az vissza jött meg +1kg. Jelenleg 22+3 hetes vagyok. És ma megyek a dokihoz letolásért hogy már megint nem ment fel semmi.
2021. máj. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Én mindent ettem, mégis fogytam. Volt egy kis túlsúlyom, 72kg-mal estem teherbe (170cm vagyok).


20. hétig fogytam, utána sem híztam sokat,max 7-8 kg-t.


Szülés után a 2 év szoptatás alatt még fogytam 13 kg-t.


Szóval nem panaszkodom.

2021. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
6 kilót híztam úgy, hogy mindig is "szemét" kajákon éltem - terhesség előtt, alatt, után
2021. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sosem kellett figyelnem az étkezésre, mert nem vagyok hízós, szóval most sem teszem. Talán annyi változtattam, hogy hanyagolom csipszet és a hasonló semmire nem való kajákat, de nem is kívánom őket szerencsére. Helyettük nyers zöldség vagy gyümölcs fogy, vagy befőtt, ha rámjön a nasizhatnék. És brutális mértékű a tejtermék kívánósságom az eleje óta. De az étvágyam se ugyanolyan a terhesség alatt. Az első trimeszterben a hányinger miatt alig tudtam valamit lenyomni a torkomon, örültem ha nem jött vissza kettő darab vajas pirítós. A másodikban durva falási rohamok voltak, akkor volt, hogy egy teljes tábla csokit lenyomtam tíz perc alatt a napi öt étkezés között, reggelire olyan szendvicseket ettem, hogy amit csak a hűtőben találtam, mind belepakoltam. Mos a végén kb úgy eszek, mint a terhesség előtt. Teljesen átlagos kajákat, napi háromszor. Néha étkezések között egy natúr joghurt vagy valami gyümölcs-zöldség fogy. A hízásom és a baba fejlődése is teljesen normális.
2021. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Reggeli: házi müzli (40 g zab, ízesítésnek tökmag, néhány szem aszalt szilva, aszalt meggy, ha van itthon akkor körte, eper, őszibarack, 4 dl tej, tejmániás vagyok :-P )

Tízórai: 1 szelet tégla rozskenyér pl. vajkrémmel, felvágottal, 1-2 paradicsom

Ebéd: valamilyen főtt étel, ami éppen összejön, preferálom a zöldséges ételeket, pl. ma ez volt: [link]

de minden "flanc" nélkül, sima tejszínnel, étolajjal készült

desszertnek 1-2 gofri vagy ennek megfelelő

Uzsonna: 1 karéj félbarna kenyér, a rozskenyérhez hasonlóan

Vacsora: túrókrém (125 g túró, 100 g tejföl, citrom, 1 cs vaníliás cukor) vagy 400 g-os borsókonzerv fele vagy 2 db paradicsom+100 g mozarella vagy még egy müzli vagy ezek közül kettő vagy három is

Lefekvés előtt nem sokkal még szoktam enni egy kis pohár kefirt vagy natúr joghurtot, csökkenti nálam a gyomorégést.

A sorrend változhat, de az ételek nagyjából ezek szoktak lenni. Most 21 hetes vagyok, az első trimeszterben nem nagyon tudtam enni és fogytam, azóta nagyjából az ajánlott ütemben hízom. 30-50 dekát hetente. Pedig ez csak az ideális eset, néha elgurul a gyógyszer és megeszem egy fél tepsi süteményt.

2021. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!