Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a Sote II....

Mi a véleményetek a Sote II. sz Klinika szülészetéről? Csecsemősök segítenek? Szültetek ott mostanában? Vagy vki, aki ott fog szülni év vége felé?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik rokonom fog szülni 300 ezer ft az ikerszülés. Állítólag lesz szobája, ahol egyedül lehet, de én már hallottam átvert terhes nőről.

Egyik barátnőm azt mondta, hogy a testvére még ott szült és baromi jók az orvosok, ő meg már nem volt elájulva, még az orvosok (ha válsztasz vkit) jók, de a többiek, borzalmasan bunkón is tudnak viselkedni.

Ha érzékenyebb vagy, akkor jobb, ha magánklinikára mész ennyi pénzért.

2010. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs ennyi pénzem a szülésre, az én ottani dokim 80at kér. Csak érdekelne, hogy milyenek ott a körülmények?
2010. aug. 30. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évvel ezelőtt szültem ott. Klassz, hogy a szülőszobák és a vajúdó fel van újítva, bár a vajúdó nem annyira diszkrét, mivel - ha jól emlékszem - 6 ágy van egymás mellett. Van olyan szülőszoba, ahol van bordásfal, kaphatsz labdát is a vajúdás alatt, és hallgathatsz zenét is. Nem adnak hálóinget, a sajátodban vagy szülés alatt is, és utána is. Ha megszületik a baba, a gyermekorvos megvizsgálja, és ha nincs csúcsforgalom, akár két órát is el tudtok tölteni hármasban a szülőszobán. Ez azért jó, mert utána, ha nem fizetős szobába mész, Apa csak egy üvegfalon keresztül nézheti a babát. A fizetős szobákat (10.000.- Ft/nap) előre lefoglalni nem lehet, csak akkor tudod igénybe venni, ha éppen üres. Első kisbabánál, szerintem, nem túl szerencsés, jó azért, ha van olyan szobatárs, aki látott már babát közelről. :) Az orvosok, szülésznők nem bájolognak, de rendesek, ha valami kérdésed van, segítenek. Ezután elviszik a babát, Te felköltözöl az első emeletre. Ekkor elég nagy változást fogsz tapasztalni. Lepukkant falak, régi ágyak, kevés jómodor. Itt már öt-hat ágyasak a szobák, szerencse kérdése, hogy milyen szobatársakat fog ki az ember. Minden szobához van tusoló és egy hűtőszekrény. Első éjszaka még elnézik a csecsemős nővérek, hogy nem viszed be a babát magaddal, de reggel 6-ra már be is tolják hozzád rosszalló arckifejezéssel. Szóval, korán kell kelni! A baba veled lehet egész nap, de ha pihenni szeretnél, be tudod tolni a nővérekhez egy-két órára. Abban mondjuk igazuk van, hogy ez nem egy szálloda, és hol lenne jobb helyen az újszülött, mint a mamájánál. Első nap reggel menj, és kérjél meg egy nővért, hogy mutassák meg a pelenkázást. Maguktól semmit nem mondanak, ezért kérdezni kell!!! Engem többször leráztak, aggilisnak kell lenni. Van köztük kedvesebb is, de a többség nem tudom, miért ezt a szakmát választotta. Ha a szoptatással van gondod, van egy ún. Tejkonyha, oda lehet segítségért menni. Ha leráznak, menj újra! Van egy közös étkező, ahol sterilizálni tudod a mellszívódat, és van egy bolt is, ahol megvehetsz mindent, amit esetleg elfelejtettél, vagy úgy gondoltad, hogy nem lesz rá szükséged(pl. mellszívó, bimbóvédőkrém stb...). Vizit általában naponta egyszer, reggel van, nekünk ez annyiból állt, hogy az ajtóban állva megkérdezte a doki :"Van valakinek panasza?", illetve este megkérdezik, hogy kérsz e fájdalomcsillapítót. Távozás előtt még vért és vizeletet vesznek Tőled, hogy minden rendben van e. Látogatók egész nap jöhetnek, de ők is csak üvegfalon át nézhetik meg a babát. Te persze kit tudsz menni hozzájuk. Gyümölcsöt, ebédet mindenképpen kérjél, a kórházi koszt ehetetlen. Ha minden rendben van, három nap múlva hazamehettek. Remélem, nem vettem el nagyon a kedvedet a helytől, ki lehet bírni, főleg azért, mert már a karjaidban tarthatod Őt, akire kilenc hónapot vártál! A többi meg nem számít!
2010. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ott fogok szülni..
2010. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó mikorra vagy kiírva és kinél szülsz?
2010. aug. 30. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:

szuperül leírtad! nekem nem vetted el a kedvem!más kórházakról se mondanak szebbeket és szerintem is 3 napig az ember kibírja ha nem dédelgetik a lelkét...

csak az nem világos ha a gyereket csak üvegen át lehet látni akkor hogy lehet látogatót fogadni?ha egész nap velem van a baba és jön látogató akkor hogy van?akkor be kell adni a gyereket az "üveg mögé"?és csak utána fogadhatom a látogatót?

2010. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Úgy képzeld el, hogy középen van egy előtér, ahová a lépcsőről meg a liftből lehet jutni. Az előtér egyik oldalából nyílnak a kórtermek, amelyet egy üvegfal választ el az előtértől. Ha jön hozzád valaki, kitolod az üvegfalhoz a babát, Te pedig kimész a látogatókhoz az előtérbe. És most jön az igazi magyar megoldás: az előtér másik oldalán van a tejkonyha és az a részleg, ahova a babákat be lehet tolni, amíg esetleg Neked más dolgot kell intézni. Mivel reggeltől estig vannak látogatók, az előtér általában tele van, így ha ki szeretnéd hozni a babádat, csak az előtéren keresztül tudod megtenni. Én kicsit furcsálltam, hogy az Apuka nem adhat egy puszit se a babának, viszont az nem baj, ha idegen emberek között tologatom a kocsit. Örülök, hogy nem vettem el a kedved! Boldog babavárást és

könnyű szülést kívánok!

2010. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szülésznőt tudok ajánlani, ha esetleg érdekes ...


Dr. Paragi Péter nagyon jó szakember.

De Újvárit nem ajánlom, csak a pénz érdekli. Én le is cseréltem Őt a 22.héten.

[link]

2010. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!