Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 19. hete körül...

Terhességem 19. hete körül árt-e a sok utazás?

Figyelt kérdés

Ez reggel 1óra buszozás, 1óra 20perc vonatozás, és 15perc metrózás jelent.

És délután ugyanez visszafelé.

Veszélyeztetett terhes vagyok, ha kibírom magam pihenni és üllőhelyem is lesz, akkor nem lesz semmi gond e miatt?


2010. aug. 30. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyeztetett vagy, akkor szerintem ez bizony túl sok az utazásból... Én kiíratnám magam táppénzre, és otthon maradnék. Mi miatt lettél veszélyeztetett? (Ez sem mindegy)
2010. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
22hetesen megszületett az előző babám, és e miatt vagyok veszélyeztetett.
2010. aug. 30. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Megkérdezhetem,hogy miért született meg ilyen korán az első babád és mit éreztél akkor(véreztél stb.)?

Én a helyedben nem kockáztatnék ez elég sok utazásból,plusz gondolom még a munka is.Ha megteheted maradj otthon:).

Sok sikert!

2010. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia.

Reggel felkeltem picit véreztem(pár csepp) hívtam a dokimat, mondta menjek be, fél óra múlva jött haza apum aki be tudott volna vinni.De akkor már fájásaim voltak, és a bab burokkal együtt elindult kifelé, hívták a mentőket.Mire beértünk sajnos nem élt a pici, a doki szerint 22hetesen amúgy se lett volna esélye az életre.

Borzalmas volt,senkinek nem kívánom.Mai napig azzal vigasztalom magam hogy jobb így, mint egy beteg gyereket egy életen keresztül látni szenvedni...

Hogy mért indult meg a szülés a mai napig nem tudom.

Igazából nem dolgozni hanem suliba járnék, ami nem megterhelő, csak az utazás aggaszt, de persze a baba az első, ezt levelezőin is tudom folytatni.

2010. aug. 30. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék. Nem is annyira a metró és a vonat a gond, hanem a jóminőségű magyar utakon való buszozás.
2010. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább halasztanék... Eleve az ülő helyzet sem túl jó... Meg a rázkódás.

Most a baba a legfontosabb.

2010. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne ilyen előtörténeted, talán még elmenne... Így viszont ne tedd. Kérdezd meg az orvosodat is, de szerintem ő is ezt fogja mondani. Ha dolgoznál, amiatt még talán el lehetne fogadni, hogy muszáj, különben hogy élnétek meg, stb, de a suli tényleg nem indokolja, főleg egyetem v. főiskola, ahol az se tűnik fel, ha kizárólag vizsgázni mégy be.
2010. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont 22.héten járok, így szíven ütött ami veletek történt.

A rendszeres zötykölődés a buszon ezeken az utakon egy nem veszélyeztetett terhességnél is rizikós. Pont ugyanabban a szituban vagyok mint te, mármint suli+utazás szempontjából. Én úgy döntöttem hogy abbahagyom. Na jó, közrej?tszott benne hogy vizsgaidőszak közepére írtak ki, szal a levelezőt is ki lett lőve.

A veszélyeztetett státusz miatt érdemes lenne megfontolnod a passzív félévet vagy az évhalasztást. Majd írd meg hogy döntöttél.

2010. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és boldog babavárást, ill. babaázást kívánok mindenkinek!

Hát akkor szerintem egyértelmű a döntésem még kb fél-1 hónapot bejárok(az talán nem olyan vészes,) és minél hamarabb, elintézem hogy magántanuló legyek és csak vizsgázni kelljen bejárnom.

2010. aug. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!