Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen rossz cytológia lelet?

Terhesen rossz cytológia lelet?

Figyelt kérdés

Sokszor fordultam már hozzátok mostanában, mert igaz mèg csak 15 hetes terhes vagyok de már számtalan problèma elő állt a terhessègem alatt. Ismèt egy s talán az eddigi legsúlyosabb.

Ma reggel hívott a nőgyógyász, hogy megvan a cytológia eredmènyem. ASC-H.

ASC-H - nem egyértelműen megítélhető, de a súlyos laphám elváltozás nem zárható ki, többnyire műtét javasolt.

Tudna valaki segíteni nekem, hogy pontosan mi is ez? Persze az orvos sem tudja mig nincsennek kèsz a további vizsgálatok de ez szörnyű èrzès. Daganat? Kezelhető? Belehalok? Nagyon megvagyok rèmülve ès több 10 vizsgálat vár rám mire konkrètat tudok. Esetleg valakinek volt hasonló? Köszönöm előre is


2021. szept. 3. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ahogy a nevében benne van nem lehet tudni pontosan. Lehet rák lehet kezdődő elváltozás. A tovabbi vizsgálatok mondjak meg.
2021. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen további vizsgálatok? Ilyenkor HPV tipizalast szoktak csinálni, illetve konizàciót,ha a doki úgy ítéli meg! Ez nem valószínű,hogy daganat,inkább azt megelőző állapot max. Nekem terhesség előtt CIN3 lett a cytom, az rosszabb, gyors konizàció volt egyből, de nem lett rossz a szövettan. Lehet a doki egyelőre csak szoros kontroll cytot rendel el.
2021. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
További alatt azt èrtem amit a doki mondott, kontroll cyto, HPV tipizalas, vervetel, ultrahang stb. Ezeket sorolta fel. Már amennyit felfogtam belőle. Már az elejèn összecsuklott a lábam es nem is hallottam szinte mit mond.
2021. szept. 3. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Ez még nem olyan rossz eredmény, időben van!
2021. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt nem jártál cytológiai vizsgálatra?
2021. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Dehogynem. Minden èvben. Kivève az utolsó èvben nem voltam a pandèmia ideje alatt.

Remèlem időben elkaptuk ès mèg menthető ès a babára nem lesz kihatással 😭

2021. szept. 3. 19:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!