Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell vinni valamit az első...

Kell vinni valamit az első orvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

8. héten megyek az első orvosi vizsgálatra. Kell/célszerű oda vinni már bármilyen papírt, labor eredményt, vagy egyszerűen csak el kell menni?

Magán orvoshoz megyek. Mi történik általában itt és mi a folytatás?


2021. szept. 18. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Magadat kell vinni 😊 hüvelyi uh-val megvizsgál, (van ahol hasival) megnézi, hogy a kis magzatoddal minden rendben van-e, érdeklődni fog, hogy szeretnéd-e megtartani, kérdezi az utolsó mensi első napját, gyógyszerérzékenység van-e, cukorbetegség a családban van-e. Engem elküldtek a körzeti védőnőhöz a kiskönyv miatt. Utána meg már megy úgy ahogy nálatok protokoll mert úgy vettem észre ahány város annyi szokás.
2021. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Khm. Embrió, nem magzat :)
2021. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Mégegy kérdés!

Ha laborba kell menni, akkor azokat a vizsgálatokat rendszerint felírhatja a háziorvos? Vagy van olyan vizsgálat, amit csak szakorvos kérhet? Egyáltalán hány vérvétel van normál helyzetben 9 hónap alatt?

Nyilván nem feltétlenül szeretném ezt is magánúton intézni, de szakorvosnál ücsörögni sincs kedvem egy-egy papírért. Csak szeretném tudni mire készüljek. :)

2021. szept. 18. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A labor vizsgálatokra és a genetikai uhk-ra engem a nőgyógyász utalt be. Sokan a háziorvostól kapnak ilyesmikre beutalót vagy a kiskönyvet viszik. Én háziorvosnál egyszer sem voltam. Ezért írtam, hogy ahogy a városodban szokás úgy fog zajlani. Van 2 genetikai uh 11-13 hét között asszem és 18-20 hét között. Vérvétel talán 4x volt plusz egyszer (ha nem indokolt többször) akkor a 24. hét környékén egy cukorterhelés. Később 36 hét környékén/utána már ctg/nst. Nagyjából így fog zajlani.
2021. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután a nőgyógyász megállapította a terhességet, elmész a védőnőhöz, ő adja a kiskönyvet. A kiskönyvvel el kell menni a háziorvoshoz (ezt egyébként sokan kihagyják, mert valójában semmi nem történik, ha nem mész), és a háziorvos le tudja pecsételni a kiskönyvben azt az oldalt, ami kvázi a beutaló a 3 laborba. Minden trimeszterben egy labor van, egyre elmész most, mikor meglesznek a papírjaid, a következő a 24-28. hét között, a harmadik meg valamikor a 36-37. hét környékén.
2021. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jajj de jó! Köszönöm szépen, elég nagy még a káosz a fejemben, de legalább tisztul! :)
2021. szept. 18. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy te és a baba?
2021. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remekül, köszönöm szépen! :) Illetve én fejfájósan, émelygősen, de remélhetőleg ennek az időszaknak lassan vége.
2021. nov. 8. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!