Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket kérdezzek első alkalomma...

Miket kérdezzek első alkalommal a szülészorvostól?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először szülész-nőgyógyászhoz várandósan és szeretném őt megfogadni a szüléshez. Akik már túl vannak ezen, hogyan tettétek? Illetve mik azok a kérdések, amiket mindenképp fel kell tennem? Próbáltam olvasgatni, de akinek már van tapasztalata, hátha tud nekem adni pár tippet, amit feltétlen meg kell kérdeznem. Köszönöm előre is a segítséget!:)

2021. szept. 28. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Azt tudod, hogy már nem lehet felfogadni az orvost szülésre?
2021. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs orvos fogadás, annál kell szülni aki az ügyeletes orvos aznap a kórházban. Terhesgondozásra lehet járni magán úton, de nem lehet felkérni hogy nála szülj.


Amennyiben van élő terhességed, érdeklődhetsz hogy a 12.heti genetikai vizsgálatra mit ajánl esetleg, ha magánt akkor hova érdemes időpontot kérni.

Elmondhatod neki hogy szeretnéd vele végig vinni a terhességed, így amennyiben nincs meg konkrétan a mobilszáma kérdezd meg hol tudod őt elérni ha bármi problémád kérdésed lenne. Akár emailen vagy bárhogy (van ismerős akinek a dokija csak szerdán a maganrendelesen elérhető és pont)

Na Nekem pl megvan a mobilszama a dokimnak bármivel hivhatom (volt már hüvelygombám terhesség alatt, görcs stb)


Kell majd egy vérvétel de abban a háziorvosod fog majd segíteni, miután a védőnő odaadta a kiskonyvedet.

2021. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szüléshez nem tudod felfogadni, mert ott csak az ügyeletes orvos lesz bent.
2021. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, mostmár tudom. Köszönöm!

A kérdésekben tudnátok még segíteni?

2021. szept. 28. 22:10
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt kérdezd meg elsőre, mennyi az esélye, hogy ő lesz bent, hányan dolgoznak az osztályon... mert aztán ott találod magad, hogy van 10 doki és kérdezgethetsz mindenkit :)


Amúgy én keményen kikérdeztem az enyém évekkel ezelőtt:

- hány szülése van egy évben

- ebből mennyi császármetszés (rengetegen vágnak indokolatlanul, van kórház, ahol 70%, nonszensz)

- mit gondol a szülésről, levezetésről, kísérésről

- melyik szülésznővel és miért szeret együtt dolgozni

- van-e saját gyereke, szülésélménye, akár felesége, akár saját maga révén

- elfogadja-e a szülési tervem, amit írásban hoztam

- támogatóan áll-e a férjem és a dúlám jelenlétéhez

stb. stb.

2021. szept. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó és mindezt a terhesség megállapításnál...? 😳 nem vagy szivbajos 😂😂
2021. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem egy hentesnél szültem, gondolhatod, mennyire voltam másodszorra szívbajos! :P
2021. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyannyira nem voltam, hogy nem a terhesség megállapításakor tettem fel ezeket, hanem a babatervezés előtt! Elmentem több orvoshoz, végigkérdeztem őket, hogy mihez-hogyan állnak hozzá, stb. Ha a nyaralását az emberek megtervezik előre egy fél évvel, akkor a gyerekük születését miért ne tennék? Szerintem ebben semmi extra nincs, az a szomorú, hogy nem általános.
2021. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Terhességmegállapításkor a soron következő vizsgálatokról kérdeztem, meg hogy mik azok, amiket terhesen nem szabad (sport, kádfürdő, strand, bizonyos ételek, ilyesmi).
2021. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!