Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi "butulás" (szétsz...

A terhességi "butulás" (szétszórtság, memóriaproblémák, ilyesmi) mikor kezdődik, meddig tart?

Figyelt kérdés
Nálatok jelentkezett? Hogy éltétek meg?
2021. okt. 3. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem jelentkezett eddig :) Ugyanannyira vagyok szétszórt mint terhesség előtt :D

(Nem vészes.)

31 hkm.

2021. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Az utolsó hónapban a fáradtság miatt kevésbé tudtam koncentrálni, a szülés után pedig a kialvatlanságtól. Egyébiránt végig aktív voltam, szellemi munkát végeztem, nem éreztem magam "elbutulva". Más kismamák is voltak nálunk, egyikőjüknél sem láttam ilyesmit, pedig ők is végig voltak.


Szerintem ez inkább a fáradtságtól lehet, vagy ha valaki hathetes terhesen kapát-kaszát eldobva nem csinál semmit, és inaktívvá válik. (Kb. mint amikor a nyugdíjba vonulók azonnal leépülnek szellemileg.)

2021. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

2-es

A 6. héten kapát-kaszát eldobtam, és inaktívvá váltam - orvosi utasításra. Azóta olvasással töltöm főként az időm.

Tudod, ha valaki így jár, azt nem feltétlen önszántából és lustaságból, túldramatizálásból teszi.

2021. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Kár volt magadra venni, így nagyon védekezés szaga van a dolognak.
2021. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Hát nekem voltak ilyen-olyan kis "epizódjaim" az első trimeszterben, most hogy a folyamatos álomkór + hajnali hányásoktól a kialvatlanság tette vagy a terhesség, azt nem tudom. De velem párszor előfordult, hogy a lakáskulcsot a hűtőben találtam (ne kérdezd, miért vagy hogy), vagy hogy zuhanyzás után egyszerűen elfelejtettem megtörölni az alsóbb részeimet, csak az tűnt fel, hogy valamiért fázik a lábam. De ezek egyszer-egyszer fordultak elő az első trimeszter alatt, és tényleg csak ilyen banális dolgokban jelentkeztek, a munkámat (szellemi munka) továbbra is tökéletesen elláttam, sőt még nyelvet is tanultam mellette, ami szintén nem szenvedett hiányt, szóval nem biztos, hogy "elbutulásnak", inkább figyelmetlenségnek vagy nem is tudom, minek nevezném.
2021. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Bravo, 4-es, hozod a jó magyar mentalitást: megszólni valakit teljesen megalapozatlanul, a körülmények ismerete nélkül. Most szebb lett a vasárnapod? Remélem, néha azért ennél nagyobb boldogságban is van részed.
2021. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 flora08 ***** válasza:
81%
A 36. hetet töltöttem, teszem a dolgomat, de mostanában vettem észre magamon, hogy szétszórtabb, figyelmetlenebb vagyok, mert minden gondolatom a baba körül forog.
2021. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor ezek szerint többé-kevésbé urban legend a dolog, és nem kell nagyon aggódnom a munkám minősége miatt :)

(de azért ha nem találom a kulcsom, megnézem a hűtőben is :D)

2021. okt. 3. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Én nem lettem kifejezetten szétszórt, amire figyeltem, azt jól csinaltam, lettem viszont brutál feledékeny, pl megyek boltba 3 dologért és otthon jut eszembe hogy baaaaaz .... ami máig tart,3 hónapos a baba, de a barátnőm, akié 10 hónapos megnyugtatott, hogy nála is még mindig tart 😊 szerintem eléggé a terhesség elején elkezdődött, de már nem emlékszem pontosan mikor 😅
2021. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem borzalmasan leromlott a memóriám, konkrétan 3 másodperc alatt felejtek el bármit, pedig előtte nagyon jó volt az emlékezőképességem. Orvosilag bizonyított, hogy várandósan összezsugorodik a kismamák agya (pontosabban annak egy része) és csak kb. a gyerek 2 éves korára áll teljesen helyre, én korábban olvastam erről orvosi lapban cikkeket (angolul, de biztos fent van valahol magyarul is). És nálam nem lehet az ellustulás miatt, mert még most is dolgozom, illetve júniusban letoltam egy vizsgaidőszakot is várandósan. Mindenesetre remélem, hogy egyszer majd helyreáll. 😄
2021. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!