Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem cöliákiás gluténérzékenysé...

Nem cöliákiás gluténérzékenység esetén a gluténfogyasztás árthat a babának?

Figyelt kérdés
Pár éve ekcéma és migrén miatt kezdtem el a diétát, annak ellenére, hogy minden vizsgálatom negatív volt. A gasztros doki mondta, hogy ez ncgs lehet, ha elmúlnak a tüneteim, akkor folytassam nyugodtan. Most 18 hetes vagyok és egyébként egész terhesség alatt a falat kaparom a péksüteményekért. Ennek ellenére még mindig tartom a diétát, de egyre gyakrabban eszembe jut a bűnözés. Ma vendéglőben voltunk, húslevest ettem, amiben ugyan volt tészta, de azt nem ettem meg. Most a kérdés, hogy ha nekem semmilyen tünetem nincs a gluténtól, attól még a babának lehet tőle baja? Bocsi, hosszú lett

2021. okt. 3. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A babának nem. Ahhoz hogy bajod legyen a gluténtól béláteresztő szindróma kell. Mivel neked van, magadnak tuti nem fogsz jót tenni a péksütikkel. Gondolom esélytelen, hogy inkább megkenj szilvalekvárral egy szelet jó kovászos kenyeret és azzal csillapítsd a vágyaidat :)
2021. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra viszont nem mernék megesküdni, hogy a béláteresztés miatt a véráramba bejutó káros anyagok egyike sem jut át a méhlepényen. Szóval közvetlenül tuti nem ártasz a péksütikkel, de hogy közvetetten, azt sajnos passzolom. De biztos lesznek nálam okosabbak is itt.
2021. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan cölis vagyok, de tuti nem kockáztatnék. Nővérem is cölis neki mind a 3 fia koraszülött lett. Akkor még nem tudtunk róla, így nem is diétáztunk, de mondta a doki, hogy lehet összefüggés a kezeletlen cöliákia és a koraszülés között.


(A kovászos kenyér nem gluténmentes, így azt sem ennék)

2021. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A párom gluténérzékeny, így van tapasztalatom! Szuper cuccok vannak glutenmentesen , nyilván meg van az ára ! De én nem vonnák meg magamtól amit kívánok, pláne nem kismamaként! Iszonyat finom gm péksütit vannak, vagy az aldiban vagy a Lidlben! Pontosan nem tudom mert külföldön élünk , úgyhogy csak szabi alatt tud onnan falatozni! De süteményt is például rizslisztből isteni szerintem ha van erőd elkészíteni :)
2021. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
A kovászos kenyér nem gluténmentes, de a kovász kvázi előemészti a glutént, így emészthetővé válik emberi lény számára.
2021. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vonok meg magamtól semmit, általában sütök mentes péksütit. Tudom, hogy boltokban is lehet kapni, de némelyiknek olyan összetevő listája van, hogy alig fér fel a csomagoláson :D most itt igazából arra irányult a kérdésem, hogy ha esetleg „becsúszik” valami, pl.a húsleves, amiből ugyan nem ettem meg a tésztát, de benne volt, az vajon árthat-e. Ha már eddig diétáztam, nem szeretném pont terhesség alatt befejezni, csak annnnnyira nem kívánok semmit, a tiltott dolgok meg úgy lecsúsznának :D köszi amúgy a válaszokat
2021. okt. 3. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!