Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik-anyukák! -a vajúdásna...

Kismamik-anyukák! -a vajúdásnak az a része, ami egy perces kibírhatatlannak tűnő fájdalommal jár meddig tart? Az csak a vajúdás legvége? Van átmenet a fájások és a tolófájás között?

Figyelt kérdés
...és vajúdáskor a méh,a hüvely is,a medence-derék is nagyon fáj?
2010. szept. 2. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az egybefüggő fájások az átmenet a kétpercesek és a tolófájások között.

Nekem két óra volt igy egybefüggően amikor fájásszünetben is fáj.de akkor már mindenhol nagyon fáj és utólag nem is tünik annyinak...


Mire eljutsz a kitolásig már le vagy zsibbadva alig érzed specifikusan hogy a hüvelyed fájna hanem egy csomóban fáj.


Természetesen ki lehet birni hiszen mindenféle fájdalomcsillapitás nélkül szültem - gáz se volt-

2010. szept. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Az egyperces fájásokat, amik ilyen durvák, ahogy leírtad, én már nem éreztem, mert addigra bőven hatott az epidurális érzéstelenítés. Szóval nem tudom, mikor kezdődtek és meddig tartottak :-) Nekem vajúdáskor a derekam fájt, máshol nem, de simán kibírható volt. Annyi volt, hogy a fájások között beszélgettünk a szülésznővel meg a dokival, és még az őssejtes papírjaimat is akkor kezdtem el kitölteni. Amikor jött a fájás, tartottam egy pici szünetet, és összeszorítottam a fogaimat pár másodpercre, és utána folytattam tovább. Én végig ücsörögtem az ágyon, mert úgy volt kényelmes. Mondjuk az infúziósállvánnyal nem is lett volna jó sétálgatni :-) Minden jót Neked, és könnyű szülést. Üdv, 9 hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En nem vajudtam sokat, osszesen harom orat elso szulesnel es kevesebb, mint kettot masodik szulesnel. Annyi volt, hogy az elsot egybol 3 percesekkel kezdtem, ez fel oraval kesobb 2 perces volt, az tartott masfel oran at es az utolso egy ora volt nagyon durva. De ezt csak a ferjem jegyzeteibol tudom, akkor nem ereztem, hogy telik az ido. Volt atmenet, a tolofajasok elott volt olyan, hogy meg gorcsoltem is, de mar nyomni is kellett.

A masodik szulest ket percesekkel kezdtem, de valamiert ezutan elkezdtek telenyomni oxitocinnal. Ennek koszonhetoen nem volt atmenet, hirtelen egy fajas utan nyomnom kellett es nyomtam is gozerovel, nem tudtam visszatartani. Atmenettel jobb volt, mert mindketszer gatvedelemmel szultem, a masodik szulesnel viszont olyan hirtelen kijott a babam feje, hogy a mehszajam repedt.

Ami nekem fajt: eleinte alhas, derek, eros fajasoknal mar a terdemtol a nyakamig mindenem fajt, ugy ereztem, hogy a tudom, karom is faj.

Egyebkent siman ki lehet birni, en elso szulesnel nem kaptam edat, mert nem volt ra ido, masodik szulesnel meg mar nem akartam kerni, mert tudtam, hogy nincs ra szuksegem, nem halok bele a fajdalomba.

En szepnek eltem meg mindket szulesemet, mindegy hogy fajt, ki nem hagytam volna.

2010. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok.Igazából attól félek nagyon,hogy nem fogom tudni,mi az ami természetes fájdalom és kibírható,illetve nem fogom tudni,hogy ha baj van,és valami olyat érzek amit nem szabadna,és ettől pánikba esem.
2010. szept. 2. 07:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ugyanezeken gondolkodtam, amíg terhes voltam, hogy mi lesz, ha baj van, és én még azt hiszem, hogy normális az a fájdalom. Hidd el, a szülőszobán már gondolni sem lesz erőd ilyesmire! :) Nekem 1 órán keresztül tartottak az 1 perces fájások (oxitocint kaptam), azok már tényleg nagyon durvák voltak, aztán egyszer csak megváltozott a fájás "iránya", és azt éreztem, nyomnom kell. Akkor már jöttek a tolófájások. Úgyhogy biztos, hogy észreveszed, mikor a fájásból tolófájás lesz. A hüvely a vajúdáskor még nem fáj, csak a kitolásnál feszít, de nagyon.
2010. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik valaszolo vagyok. Eselyed sincs eszrevenni, hogy mi nem normalis fajdalom es mi az, mert ott kb minden fajdalom normalis, meg a legdurvabb is. A bajt eszrevenni (ami nem lesz es kesz) nem neked kell, hanem a szulesznonek, dokinak. Amugy sem a fajdalom jelenti ott a bajt, hanem inkabb a babaval tortenhetnek dolgok, de ot ugyis figyelik kozben.

Ne aggodj, nem lesz semmi gond!

2010. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem ez az elviselhetetlen egybefolyó fájdalom kb 2 órán keresztül tartott a tolófájások előtt.először indult a hasamból aztán ment a derekamba.ilyen volt.mint menszikor csak 1000* erősebb.
2010. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 óra volt ez az időszak.
2010. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!