Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bíznátok meg az...

Mennyire bíznátok meg az anyós főztjében, ha csak röhög azon, hogy mostantól követnem kell a GDM-es diétát? Most mennénk először hozzá családi ebédre és vacillálok, hogy inkább vinném az ebédet magamnak.

Figyelt kérdés

Még én is csak most kezdek belejönni a diétaba, de vinnék például natur csirkemellet, basmati rizst és salátát.

Anyósom szerint pedig ez csak egy új hóbort, bezzeg Nyugat Európában nincs ilyen, illetve amúgyis fuzáriummal szennyezettek a teljes kiörlésű lisztek...


2021. okt. 13. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Vigyél saját ételt. Az a biztos.
2021. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Abban igaza van, hogy erősen el van már túlozva.

Amikor én voltam terhes, abban különbözött a diab kaja a normál kv-től a kórházban, hogy nem kenyeret, hanem zsemlét adtak reggelire, vacsorára.

Attól, hogy egy nap rizs van, vagy tészta, semmi bajod nem lesz, aznap figyelj jobban a reggelire, vagy vacsorára és kész.

2021. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Követned KELL? Bakker, gógliznom kellett, hogy mi az a GDM meg fuzárium. Ha csak nincs komoly egészségügyi problémád akkor edd meg, amit eléd tesz. Valszeg még fincsi is lesz.
2021. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

A teljeskiőrlésű termékek sajnos tényleg nem egészségesebbek semmivel mint az élesztős fehérlisztes pékáruk.

Azon kívül esetleg kérdezd meg, hogy mi lesz a menü. Ha valami olyan, amiről tudod, hogy nem fogod megenni, akkor vagy vigyél magadnak valamit, vagy ha van rá lehetőséged, akkor egyél előtte otthon.

2021. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Majomkodsz a csirkemellel... Húst bármit ehetsz.
2021. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Elég szomorú,ha röhög rajta..talán utána kellene nézni mivel is jár a magas cukorszint a babara nézve.

Én nem voltam ugyan gdm,de alapból IR vagyok,anyós igyekezett nagyon,de mindig volt nálam köret kimérve. Sose csinált belőle problémát,hisz nem tudhatja pontosan mi merre. Nekünk jó volt így.

2021. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Kerd meg h keszitsen krumpli helyett bulgurt,kuszkuszt...hust ehetsz..zoldseget szinten...desszertet ne egyel vagy rendeljen neked CM sutit barmelyik cukraszdabol..ennyi :)
2021. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
6, a magas cukorszintet nem egy ebéd fogja meghatározni. 4 éves koromtól vagyok diabos, 40 éve. Hol volt akkor bulgur... És itt vagyok, szövődmênymentesen..
2021. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Csináljon valami pörköltet akkor, főtt krumplival, savanyúval. Főtt krumpli bele kell férjen a diétába, ha viszont mégse tolerálja a cukrod, legközelebb majd viszel magadnak köretet. De főleg ha zsírosabb pörit csinál, vagy egy kis csalamádé is megfoghatja a cukorcsúcsot. Mondjuk alkati adottság is, mennyire vagy érzékeny rá, de így első körben megpróbálnám így, és legalább kiderül, a főtt krumplit bírod-e.


Húst mondjuk alapvetően ehetsz ott valóban, számomra az már nagyon túlzás, hiába vagyok én is GDM-es, amikor 1 szelet rántott húsra már keresztet vetnek egyesek, mert van rajta nettó 2g liszt és zsemlemorzsa.

Salátát is igazán megkérheted anyósod hogy csináljon, vagy savanyúságot készítsen elő, stb., rá lehet fogni, hogy kívánod, és akkor bevonod őt is, nincs az, hogy totál külön vittél valamit.


Persze ha fehér rizst ad zsemlegombóccal és aztán még jajveszékel hogy a szétcukrozott almáspitéből is egyél öt adagot, akkor értem a félelmeid, de meg lehet ezt úgy oldani, hogy diétakompatibilis dolgokat csináljon.


Abban tényleg igaza van, hogy ilyen szigorúan, ahogy itthon veszik a GDM-et, máshol nincs példa. Pld. a határérték itthon 7,8, Dániában 9,0 mmol (férjem és családja dán, a fél család orvos).

Ugyanígy a kaja utáni mérések is máshol sokkal engedékenyebbek, itthon 7,0 fölött már "baj van, baj van", máshol 7,8-ig felmehet kaja után 1 órával. És nem, nem halt ki máshol se az emberiség, sőt, itthon rosszabb a cukorbetegek aránya mint Nyugat-Európában.

A diétával kapcsolatban meg a GDM-re külföldön nincs ez a kalóriaszámlálás, sokszor még a GI-indexet se veszik figyelembe, csak ne zabáljon az ember sok cukrot, kb ennyi az ajánlás több országban is, ráadásul pld. a gyakori gyümölcsfogyasztást egyenesen támogatják, itthon meg a gyümölcsök 70%-a kuka a szigorúan vett diéta szerint. :)

2021. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
"Friss" gdm-es vagy, vagy gyakorlott? Nem mindegy, kiismerted-e már, hogy mitől megy föl a cukrod és mitől nem.
2021. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!