Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy jelentsem be? Ti hogy...

Hogy jelentsem be? Ti hogy jelentettétek be? A főnöknek, akivel elég felszínes a viszony. Csak akkor beszélünk ha muszáj.

Figyelt kérdés
nincs túl sok kedvem hozzá, de egyszer túl kell esni rajta. csak azt sem tudom, milyen szavakkal mondjam, hogy kezdjem, stb. segítetek?
2010. szept. 2. 13:48
 1/9 A kérdező kommentje:
természetesen azt, hogy babát várok :)
2010. szept. 2. 13:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Kozold vele, hogy szeretnel beszelni vele egy szemelyes dologrol ami a munkadra is kihat, es amikor alkalmas idot lat ra es magahoz hiv, akkor csak jelesd be, hogy gyereket varsz.
2010. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kórházban dolgozok,ezért egy hetes késés után csináltunk a kolléganőimmel egy tesztet.Persze nem számítottam rá,hogy pozitív lesz,mert már volt pár tévedés.De pozitív lett.Hát én sírva fakadtam.Mivel könnyes szemmel mentem le a főnökasszonyomhoz,ő azt hitte,hogy valami baj van.Én csak annyit mondtam megszeppenve,hogy terhes vagyok.Én is féltem a reakciótól,mert csak fél éve voltam a klinikán.De ő csak azt válaszolta,hogy azt hittem valami baj van!ez nagyon jó.Aztán megbeszéltük,hogy meddig dolgozok,meg minden ilyen.Nekem nagy szerencsém van a főnökömmel.Szóval csak állj elé,és mond neki,hogy beszélni szeretnél vele négyszem közt,és csak bökd ki.
2010. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

most még azzal is dilemmában vagyok, hogy a munkatársaimnak mondjam-e előbb, akikkel azért jóban vagyok. (csak eddig azért nem mondtam, mert nem akartam, hogy a főnök mástól tudja)

vagy a főnöknek mondjam (nem biztos, hogy teljesen négyszemközt tudunk majd lenni) és onnan tudják majd ők is meg.


ha a munkatársak tudnák előbb, akkor is csak kb egy nappal.

2010. szept. 2. 14:02
 5/9 A kérdező kommentje:
nem tudok rajta kiigazodni. fogalmam sincs, mit fog reagálni. lehet, hogy pánikolni fog, lehet, hogy elfogadja. Az is lehet, hogy számít erre a bejelentésre, de az is, hogy le fog esni az álla.
2010. szept. 2. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos múltam mikor kezdett már finoman körvonalazódni a pocim, úgy döntöttem itt az idő, reggel tudtam h egyedül van a főnököm az irodában (asszisztens nélkül). Bementem hozzá, mondtam h beszélni szeretnék vele. Kicsit megijedt, azt hitte fel akarok mondani, egy mosolygós pasi, de hírtelen mondta elkomolyodva h foglaljak helyet. Nagyon be voltam parázva mert alig fél év munka után jött össze a fiam és fel voltam készülve akár egy nagy jelenetes kirúgásra is. Szóval nagy levegő és kiböktem h 3 hónapos terhes vagyok és szeretnék szólni, h ekként tervezzen velem, legyen lehetősége a pótláson gondolkodni. Én neki szóltam először, ezt mondtam is neki, pont azért mert nem akartam h mástól tudja meg! Gratulált és azt mondta, h ilyenkor még nem szoktak szólni, szerinte ne nagyon hirdessem. Aztán közvetlenül utána elmondtam a velem egy irodában dolgozó srácokkal is akikkel jóban voltam. Hogy hogynem kb egy hét múlva a fél cég tudta, igaz nem mondtam senkinek h titok lenne. Aztán miután megszületett a fiam rá három hónapra kiderült h a főnökömnek is megszületett az 5. gyermeke!
2010. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én az undok főnökömnek csak 3hónap letelte után mondtam meg. Addig, ha dokihoz mentem, azt mondtam, kivizsgálásokra járok.
2010. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én is a 12. hét után fogom. de hamarosan itt van :) és kezdek gömbölyödni is, persze még tudom takarni. de feszülős ruhában már látszana
2010. szept. 2. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én főnököm egy lüke pasi volt, nem volt gyereke sem, egy igazi hajcsár volt, mindehol belém kötött ahol csak tudott, egyfolytában ellenőrzött ha kellett, ha nem, nem voltam a kedvence!

Mivel én veszélyeztetett munkakörben dolgoztam nem is dolgozhattam tovább a 12. hétnél, így mielőbb szerettem volna a tudtára hozni, mivel valakit be kellett tanítanom magam helyett és nem akartam a többieket sz@rban hagyni.

6 hetes voltam, mikor szóltam neki, hogy beszélni szeretnék vele a nap folyamán, amikor neki jó, nem életbevágó a dolog! Mikor behívott, közöltem, hogy 6 hetes terhes vagyok és mielőbb elmennék betegállományba, de nem hagynék itt csapot-papot egyik naporól a másikra!

Meglepődtem, mert nagyon jól fogadta, gratulált és megbeszéltük a továbbiakat!

Én csak a legközvetlenebb kollégámnak mondtam el, aki szintén nem a főnök kedvence volt. Szerintem előbb szólj a főnöknek utána a többieknek, soha nem tudhatod. Engem támadott már olyan hátba, akiről álmomban sem gondoltam volna!

2010. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!