Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR-es vagyok, az orvosom...

IR-es vagyok, az orvosom inzulinozni akar,szerintetek?

Figyelt kérdés

3 héten keresztül minden nap 3x mertem a cukrom és mikor visszamentem kb heti 1x volt olyan ertekem, ami 7 felett volt. Azt mondta ha ez így marad inzulint ír. 21 napon keresztül 63 étkezésből "csak" 3x volt nagyobb értékem. Akikkel eddig beszéltem ismerős kismamák tesztebedre járnak és van akinek 11 a cukra és csak annyit mondanak, hogy dietazzon.

Holnap kell menjek a dokihoz és félek, hogy inzulint ír így is, hogy folyamatosan 4 és 6,8 között van a cukrom. (A 4,0 a legkisebb mért érték, a 6,8 a legnagyobb)

A doktornő javaslatára elhagytam a kuszkuszt és a tonkolylisztes dolgokat.

Nem tudom melyik lenne a jobb a babának, ha inzulinoznek vagy ha néha lenne egy egy nagyobb értékem.

Nektek hogy volt/van?

Segítsetek, el vagyok nagyon keseredve...:(

20 hkm


2021. nov. 8. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, én a helyedben azt tenném, amit az orvos mond.

Hogy Marcsika a nyolc osztályával a sarki péktől mit ír a gyakorin, az meg hidegen hagyna.

2021. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bízol az orvosodban, kérhetsz másodvéleményt.

De egyetértek az elsővel abban, hogy ilyen súlyos döntést szaksegítséggel hozz meg!

2021. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulin nem káros a babára, nem megy át a placentán, a magas vércukor viszont károsíthatja. Az más kérdés, hogy 4 és 6,8 közötti cukorra mégis hogy akar inzulint adni?
2021. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

3-as: nem kötekedésből kérdezem, csak nem értem, hogy akkor IR-rel (ha csak az inzulin magas a cukor még normális szintű) akkor miért kell foglalkozni egyáltalán terhesség alatt? Mert engem mindkét gyerekkel komolyan diétáztattak úgy, hogy se terhesség előtt se alatta nem volt soha magas a cukrom, azon nem látszott soha egyetlen eltérés sem. Azt is olvastam, hogy IR-rel nagyobb a kockázat a vetélésre (koraterhességben az első 3 hónapban). Ha nem az inzulin miatt, akkor miért?


Nem értem, miért veszélyes, ha amúgy nem megy át és nem árt a babának, csak a cukor.

2021. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem? Szerintem itt egyik válaszoló véleménye sem írja felül az orvosi utasítást. Bizonyára az orvosod érti a dolgát, tudja, mi káros neked és a babának. Szerintem ne aggódj, fogadd meg, amit az orvos ír, és alkalmazd. Nem lesz semmi bajotok! Jó egészséget :)
2021. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Milyen orvos mondta ezt?

Teljesen indokolatlan erre az inzulin

2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az éhgyomri vércukor értéke sem. Inkább hallgatnék az orvosra és kibírnám azt a pár hetet, mint, hogy a babának baja legyen a magasabb vércukor értékektől.
2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
4-es, ha magas az inzulinod az első körben neked árt. Az IR-nek az a lényege, hogy a sejtek kevésbé tudják felvenni a cukrot, vagyis csak több inzulin jelenléte mellett képesek rá. Feltételezem az orvosok sem akarják, hogy diabéteszbe csapjon át a történet. IR-nél gyakori jelenség az is, hogy az étkezés utáni cukor bezuhan. Ez sem túl ideális állapit a babának és a mamának sem.
2021. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is IR-es vagyok és teljesen ugyanez volt nálam is. Nagyon nem éreztem indokoltnak az inzulint, de úgy voltam vele, hogy nem merek kockáztatni, ha ezt mondja az orvos akkor legyen.

Az ő szavaival élve csak "homeopátiás" mennyiséget kellett szúrnom (3-3-3 egység) a terhesség végére felment 5 egységre, de ártani nem árt alapon nem bántam végül.

Az volt benne jó egyedül, hogy nem csak egy cukorterhelés volt, hanem hetente/két hetente vérvétel és kontroll, úgyhogy szoros fogás volt.

2021. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha az IR lényege, hogy túl sok az inzulin, akkor miért kell még adni?
2021. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!