Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavaro igénylésekor le kell...

Babavaro igénylésekor le kell adni valami papírt, hogy már betöltöttem a 91. Napot és szeretném Kerni a fizetés szüneteltetését?

Figyelt kérdés

Ez hogy működik? Kérjek igazolást a nőgyógyásztól? Ha igen akkor ő tudni fogja milyen igazolás kell? Most fogom kikérni az szja visszatéréshez is a papírt. Vajon van neki ezekre egy formanyomtatványa?

Köszönöm a válaszokat!


2021. nov. 25. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiskönyv kell csak amiben benne van a szülés várható ideje és az utolsó orvosi bejegyzés + pecsét nem lehet régebbi 15 napnál (igazolja h még élő a terhesség / magzat)
2021. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
SZJA témához. Általában van rá formanyomtatványa a dokinak. De ne számíts valami extrára, nekem egy a5-s kis sajtpapír lett.
2021. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha az Otp-nél igényled, akkor igénylésnél be tudod mutatni, le is fénymásolnak két oldalt. Ha a Budapest banknál, akkor igényléskor ne mond, hogy várandós vagy (csak ha már megkaptátok), mert akkor csak a jövedelmed 33%-át veszik csak figyelembe, tök mindegy, hogy rendes fizut kapsz vagy tp-t. A többi bankot nem tudom.
2021. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszi. Szerintem mindegy lesz mennyit vésznek figyelembe mert a párom maga 500 felett keres. Azt mondta a hitel ügyintéző egyedül is megkapja nem oszt nem szoroz az én fizetesem. Sőt először azt hitte én egyáltalán nem is dolgozom.
2021. nov. 25. 13:30
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Arra is figyelj, hogy pl az otp-ben van erre formanyomtatvány, azon kell a dokinak igazolnia. Csak hogy ne legyen plusz köröd :)
2021. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A válaszolok, szerintem mindent leírtak. formanyomtatvány + terhes kiskönyved
2021. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik banknál igénylitek. Nekünk az U betűsnél formanyomtatvány volt, amit lemásoltak és visszaadtak a hiteligényléskor. A terhes kiskönyvet nem másolhatják le a szabályzatuk alapján, így azt el sem kérték. A családi adókedvezményhez is meg kell tartani az igazolást, ha a munkáltató esetleg nem is kéri, mikor odaadod nekik a kérvényt. (Nálunk lefénymásolták az igazolást.)
2021. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De utólag is le lehet adni ezeket amig tart a foganatosítás nem? Gondolom mig elbiraljak is kiutaljak vagy 1 hónap. Ha jövőhéten igényeljük jobb esetbe januárba lesz a számlánkon. Javítsátok ki ha tévedek.
2021. nov. 25. 14:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Az adókedvezményhez az én nőgyógyászom tőlem kérdezte, mit írjon, pedig ő is nemrég szült... Végül az ambuláns lapra írt még két sort és ott is aláírta meg lepecsételte.

A babavárót a Raiffeisennél vettük fel, nekik külön nyomtatványuk van, nem fogadták el a kiskönyvet. Az ügyintéző szerint azért, mert nem szerepel benne egyértelműen, hogy hány magzat van.

2021. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Eléggé eltérőek a tapasztalatok, ahogy olvasom. Mi otp-nél intéztük. Formanyomtatvány csak a munkáltatói volt. A terhesség igazolására csak a kiskönyvet kérték, annak is csak konkrét két oldalát (nem emlékszem, hányadikat) másolhatták, a többi oldalt nem. Ennyivel elintézték. Ez volt szeptember végén.
2021. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!