Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet, ha néha “rángatózás...

Baj lehet, ha néha “rángatózás” szerű mozgást észlelek?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok, már rengeteget mozog a baba. De néha olyan, mintha rángatózna a lábával vagy valamijével. Ez utalhat valami rendellenességre vagy betegségre? Eddig minden vizsgálat rendben volt. A kombinált teszt is nagyon alacsony kockázatokat hozott ki.

2021. nov. 27. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem csuklás? Ha remegést érzel szülés után célszerű lenne neurológushoz menni.
2021. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. Az oldalamra gyakorol nyomást talán a lábával, mert nem tompa. Bökdös, rugdos. És alkalmanként kb egy-két másodperces nagyon apró mozgások, mint az izomrángás. Ez tuti nem csuklás.
2021. nov. 27. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen velem is volt mikor babat vartam, ne aggodj teljesen normalis 😊 egeszseges 15 honapos most a kislanyom
2021. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Normális. Az idegrendszerük még nem teljesen fejlett. Én is éreztem ilyet, most 9hónapos és teljesen egészséges.
2021. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért aggódok, mert harmadik baba. Első kettőnél nem éreztem ilyet.
2021. nov. 27. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont a héten kérdeztem erről az orvosomat, azt mondta egyedi a babák mozgása, ez is előfordulhat és nem feltétlen jelent bajt.
2021. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rángatozás a baba mozgása,vagy a csuklás.
2021. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Apró lüktetés szerű, de annál erősebb. Két gyerekem van. Ők os csuklottak. Az lassabb, ütemes volt. Ez nem az. Úgy képzeld el, mint, amikor edzel, már fárad az izmod, és beremeg. Annál is gyorsabb, apróbb mozgás, mikor a mosógép centrizik.
2021. nov. 28. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokta csinálni, én 26 hetes vagyok. Nem hinném hogy baj lenne.
2021. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!