Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj van, nagyon rossz lett az...

Baj van, nagyon rossz lett az AFP-m. Holnap megyek UH-ra, aztán mik a továbbiak?

Figyelt kérdés

Konkrétat még nem tudok, mert a védőnő apumnak vitte be, mivel egy településen dolgoznak, és anyumat hívta hogy mondta a védőnő hogy nagyon rossz lett, minél hamarabb menjek UH-ra, konkrét értéket anyum nem tudott, és apum meg kivan kapcsolva.

Nagyon meg ilyedtem, félek hogy mi lesz, és azt sem értem hogy mért nem engem hív, mért neki viszi be, ha eltudom írni leírom a pontos eredményt


2010. szept. 6. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj még, az UH megbízhatóbb, az AFP egy elavult, felesleges kismamariogató módszer, nekem is rossz lett, az UH-n pedig teljesen megnyugtattak, egészséges is lett a babám.
2010. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az AFP eredmény miatt ne aggódj, nagyon megbízhatatlan vizsgálat. Ha nem pont a betöltött 16. héten veszik le, már téves adatot mutat!!! Európában már csak nálunk alkalmazzák, mert "nagyon olcsó szűrővizsgálat" ahogy a védőnő mondta.

Egyébként nekem nagyon magas volt az AFP értékem (3,2 MOM) és teljesen egészséges kislányom született. A 18. heti genetikai UH sokkal biztosabb eredményt tud majd mutatni!


Remélem nálad is minden rendben lesz!

Boldog babavárást!

2010. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Eléggé beszámithatatlan vizsgálat mert ha kicsit is korábban v. később végzik el már rossz eredmény lesz.


valószinüleg uh-ra kell menned hogy megnézzék nem-e beteg a babád- tarkó és orr - a down kór kizárására esetleg magzatvizminta vételre.


ne aggódj még mert nagyon valószinü hogy a terhességi heteket számolták el ezért lett rossz eredmény.


azt hogy miért nem kézbe kaptad a vizsgálati eredményt nem tudom de nem korrekt eljárás az biztos.


Remélem megoldódik a probléma és egészséges babád születik!


-a kismama újságban számtalan ilyen történet van havi szinten is és sok egészséges baba van kicsi a valódi hiba arány legtöbbször a hetekben tévednek ezért téves a vizsgálati eredmény is -

2010. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
17 hetes voltam mikor csinálták az AFP-t
2010. szept. 6. 16:51
 5/15 anonim ***** válasza:
A rossz AFP-leletek 30 %-a álpozitív!
2010. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem anyum mesélte mikor terhes voltam, hogy amikor velem volt terhes, neki is nagyon rossz lett az afp, meg is ijedt, de már akkor mondták a dokik, h nem kell vele foglalkozni. Itt vagyok, egészséges vagyok, és már én is anya vagyok.
2010. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor voltál már a 18. heti genetikai uh-on, igaz? Ott minden rendben volt?
2010. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem voltam még, mivel a dokim szerint oda AFP eredményekkel kell menni, ugyhogy ma 20hetes vagyok, ma kaptam meg, holnap megyek.
2010. szept. 6. 17:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Majd irj,hogy mi volt,kiváncsi vagyok rá!

Drukkolok neked,nem lesz semmi baj!

2010. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy neked magas lett e vagy alacsony, de pl barátnőmnek mindkét gyermekével alacsony lett, mindkettő teljesen egészségesen született, ill. a múltkor a Czeizel doki nyilatkozott a tv-ben, és azt mondta a magas afp-ről, hogy ha tényleg nagy baj van, pl nyitott gerinc, akkor az afp az egekbe emelkedik, 10 körüli értékre
2010. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!