Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csajok! Én már nem értek...

Csajok! Én már nem értek semmit? Jogi kérdés, apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Szóval ahol szülni fogok, nem fogadják el az önkormányzat által kiállitott sima egyszerű apasági nyilatkozatot. GOndolkodtunk összeházasodunk, de 5 hét mulva szülünk, párom éjjel nappal dolgozik, születési anyakönyvi kivonatát vhol elhagyta még rég, ő is kell ahhoz hogy azt megigényeljük, az esküvői előjegyzéshez is kell ő is...nem tud elszabadulni a munkahelyéről.

Rengeteget olvastam most a neten az apasági nyilatkozatról, már teljesen zsong a fejem...az egyik ezt irja a másik azt...


Szóval ha mondjuk szülés utánra rakjuk ezt a mizériát, hogy a babó a nevére kerüljön mit kell csinálni? Hova kell menni? Milyen papirok kellenek? Mennyi idő?


2010. szept. 6. 18:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, ami jó lenne ha jó lenne...Van valóság alapja???:


Ha sem házasságon, sem az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásán alapuló apasági vélelem nem áll fenn, a gyermek apjának azt a férfit kell tekinteni, aki a gyermeket teljes hatályú apasági nyilatkozattal magáénak ismerte el.



Tehát:


- vagy: közösen nyilatkoznak a párjával közjegyző előtt arról, hogy élettársi kapcsolatban élnek, és akkor nem kell egyáltalán apasági elismerő nyilatkozat (mert az élettársat vélelmezve apának, az ő nevére anyakönyvezik majd a babát).


Ezt nem kötelező megtenni, különösen mert van közjegyzői díja is; közjegyzőnkként változó, de k. 20-25.000.-Ft



- vagy: az apasági elismerő nyilatkozat MELLÉ kérnek egy igazolást arról, hogy Ön, a gyermek anyja, nem szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában.



Ezt az igazolást:


- vagy az Önökhöz legközelebb lévő közjegyzőnél lehet kérni, ez esetben azonnal megkapják, ám a díja kb. 2200-2300.- Ft (ezt megteheti Ön egyedül is vagy meghatalmazással pl. az élettársa)



/Ha problémát jelent, hogy hol is van a legközelebb lévő közjegyző, segítséget találnak a Magyar Országos Közjegyzői Kamara honlapjának közjegyző-keresőjében: www.mokk.hu /



- vagy kikérheti az adatot az anyakönyvvezető –akkor ingyenes a szolgáltatás, de az átfutási ideje 1-2 hét is lehet. Még időben szólunk, tehát még ez is beleférhet

2010. szept. 6. 18:27
 2/21 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy nem fogadják el. Ahhoz, hogy a gyerek az apja nevére kerüljön vagy a szülők házassági anyakönyvi kivonata szükségeltetik, vagy apasági nyilatkozat tétele, ami 30 napnál nem lehet régebbi.
2010. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozat 300napnál nem lehet régebbi!
2010. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem fogadják el...
2010. szept. 6. 19:09
 5/21 anonim ***** válasza:

APASÁGI NYILATKOZAT-ot kötelesek el fogadni bárhol!!A szülés utáni mizériát nem ajánlom mert az nagyon sok bonyodalmat hoz magával!


(nálunk az apasági nyilatkozat kiállítása ingyen és bérmentve történt!!

2010. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha elfogadnák nem irnék ilyet hogy nem fogadják el!!!!!!!!!!!
2010. szept. 6. 19:15
 7/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, nyugi, kötelesek elfogadni, a kórház nem mérlegelhet, és döntési jogköre sincs ebben az esetben. Az anyakönyvet meg az anyakönyvi hivatal állítja ki, aki az apasági nyilatkozatot is. A családjogi törvény egyértelmű, egyetlen kórház sem bírálhatja fölül. Nagyon egyszerű, a következő vizsgálatnál írd fel a betegjogi képviselő számát, és hívd fel, mondd el, mi a gondod, majd ő segít. Egy nap alatt elintéződik. A száma mindenhová ki van írva, ha nincs, akkor meg kötelesek megmondani neked azonnal.
2010. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ilyenről még én sem hallottam, hogy nem fogadják el. Nem is értem, hogy tehetnek ilyet. Muszáj azért férjhez menni, hogy a baba az apja nevére kerüljön? Hát mit képzelnek ezek?


Azt nem tudom, hogy utána miket kell intézni, de pénzbe kerül az biztos és nagyon sok macera.

2010. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja azt csak most olvastam, hogy az élettársi kapcsolat is jó nekik. De akkor is csak pislogok.
2010. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat által kiállított sima apasági nyilatkozatot hívják hivatalos nevén teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatnak. Hidd el, hogy a kórház nem tagadhatja meg a figyelembe vételét, és tényleg beszélj betegjogi képviselővel, mielőtt kidobsz az ablakon pénzt. AMúgy ki mondta neked, hogy nem fogadják el?
2010. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!