Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha betartom a terhességi...

Ha betartom a terhességi diabétesz-diétát visszafogyhatok valamennyit?

Figyelt kérdés
most derult ki, h magas a cukrom.ha toredelmesen betartom a diétát sikerul megfékezni a suly gyarapodást?8 kilo van rajtam ugyanis 16.hetesen és nem ettem tul magam, normálisan étkeztem, de már meg van a ludas.koszi a segítséget.
2010. szept. 6. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Hízni nem csak szénhidráttól hízol, a terhességi cukorbetegség diéta lénnyege megfeelő CH bevitel, smemi cukor és amiben cukor van.

Ha terhességi cukorbetgséged van fordulj dietetikushoz, ez nem játék, de ő más étkezéssel kapcsolatos tanáccsal is tud szolgálni.

Vizesedéstől is "hízhatsz"

(Én 200 grammmos CH diétán voltam az utolsó 3 hónapban, összesen 12 kg ot híztam, ebből majdnem 4 kg a lányom volt)

2010. szept. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, mivel szénhidrátszegényen kell étkezned, ami a fogyókúrák egyik alapja. Én 6 kg mínusszal fejeztem be a terhességet. Tehát 63 voltam mikor teherbe estem és 56 kg-an jöttem haza szülés után. A baba elszedett mindent belőlem, mert 52 cm és 3250 gr lett. Ő hízott én fogytam :)
2010. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vok. Ja az 7 kg mínusz :))

EGyébként 65 kg-val mentem szülni. És végig tartottam a diétámat.

2010. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom válaszod.napi hány gramm szénhidrátot ettél,illetve mi az amit biztosan nem szabad?csak jovo héten megyek szakorvoshoz, addigprobálom osszeszedni vmi infot.koszonom.pl.dia kekszek mehetnek, ha nagyon muszály?:)
2010. szept. 7. 13:59
 5/9 A kérdező kommentje:
elozo terhességem alatt nemvolt ilyen gond, ott csak 8kg jott fel, ami a szuléssel távozott is:)3,5kg volt a kislányom.
2010. szept. 7. 14:01
 6/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Én is cukros voltam az első terhességem alatt.Napi 180 gramm szénhidrátot ehettem.48 kilóval kezdtem a terhességet és 48 kilóval jöttem ki a kórházból.Reggeli,ebéd és vacsi között egy egy kis étkezés plusz,vacsi után 20 óra körül egy alma és 5 dkg sós mogyoró.Főétkezésekre sok fehérje és kevés szénhidrát.Reggeli vacsi egy zsemle,ebédnél 5 dkg köret.Uzsi,tízórai diabetikus kekszet vagy diabetikus csoki illetve olyan gyümölcs ami nem tartalmaz sok cukrot. Sajna mindent mérni kell grammra és szénhidrát mennyiségre.
2010. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom,sokat segítettetek...te kedves utolso válaszolo, híztál valamennyit és aztán fogytál vissza a diétával?vagy egyáltalán nem is mozdult a sulyod?koszi
2010. szept. 8. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

a 7kg mínuszos vagyok.

180-as diétára voltam beállítva, ezt tartottam is egy hétig, de úgy hogy közben figyeltem, kísérleteztem hogy mikor mit ettem, mi emelte meg és mi nem. mindenkinek másképp reagál a szervezete a különböző szénhidrátokra. én kikísérleteztem hogy nekem mi a jó, és utána már nem számolgattam a szénhidrátokat, kb. tudtam miből mennyit lehet.

Ami biztos rossz az a tej, az mindenkinek felviszi hirtelen és magasra a vércukrát, aztán a fehér kenyér, kifli, tészta ilyesmik amik nekem nem voltak jók, csak barnát, diétásat stb. ettem, de azért az is megemelte kicsit. Vettem diétás kekszeket, csokikat, azokbol majszolgattam, de csak módjával, meg kell nézni rajta mennyi benne a szénhidrát, mert azokban is van ám, csak nem cukor, és nem olyan sok. Diétás szörpöt ittam, ezekkel csökkentettem az édesség utáni vágyamat. Ami nekem nagyon bevált, az a Norbi updates kaja. A szülésig azt rendeltem, az soha nem vitte fel a cukromat, bármit ehettem, bármikor. Beleértve az édességeiket, sütieiket is! Aki megteheti annak nagyon tudom ajánlani,amig le nem telik a terhesség.

2010. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Szia! Igen híztam 6 kg-ot.De ez csak a baba volt.Kórházból már a 48 kg-val jöttem ki.
2010. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!