Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megindítják a szülést...

Ha megindítják a szülést nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés

Mármint az indítás, gondolok itt a repesztésre, oxitocin által létrehozott fájásokra....? Mire számíthatok?

Köszönöm szépen!


40 + 2 hetes km


2010. szept. 6. 20:51
 1/5 A kérdező kommentje:

2000es méhszáj, nyákdugó is meg van még, fájások nincsenek!


:) Ez lemaradt, nem tudom, hogy fontos-e.

2010. szept. 6. 20:53
 2/5 anonim ***** válasza:
A burok repesztés egyáltalán nem fáj.Érzed,ahogy kipukkan a burok,aztán ahogy fordulsz úgy folyik mindenfelé a magzatvíz.Nekem burok repesztés után kötötték be az infúziót.Kb 10 perc után erősödtek a fájások.És egyre rosszabb lett.Kaptam nospa injekciót fenékbe.De nagyon lassan tágultam.Amég nem vagy 2 ujjnyi addig nincs epidurális.Addig gázt szívtam,amitől résszegnek érzed magad.El vagy tompulva de ugyan úgy fáj.Az epidurális az valami megváltás volt,persze az is 20 perc mire hat,de egy órát tudtam aludni vele.A legfájdalmasabb a tolófájás.Nekem sokáig tartott és fáradt voltam,de már másnap végigcsináltam volna újra.Persze szülés közben haza akartam menni :)
2010. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Az epidurális injekció mellett is ennyire fájt a tolófájás? :S
2010. szept. 6. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
En nem kaptam epiduralt, es nagyon erosek voltak a fajasok. NAGYON! Azok utan a tolofajas meg sem kottyant, a kitolas sem. Az volt a legkonnyebb resze az egesznek. Nekem a burokrepesztes volt talan a legbrutalisabb. Sok volt a magzatviz, ugyhogy a doki repesztes utan meg tagitotta, nyitogatta, hogy folyjon a viz. Na az nagyon gaz volt. Most varom a masodikat, es ha inditani kell majd, akkor keresek magamnak egy aneszteziologust es kerek epiduralt (felenk ez csak igy megy). Ja, amugy en is vegigcsinalnam ujra, ugyanugy is, ha kell akar meg otszor is!!!
2010. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót, nem is kértem, mai fejjel sem kérnék. Nagyon fájt a vajúdás, burkot nem kellett repeszteni, mert elfolyt a magzatvíz, és rögtön utána kezdődtek is a fájások. Aztán kicsit alábbhagyott a dolog, így jött az oxitocin, na, az beerősített rendesen, a végén a "kétperces" fájások között már nem is volt szünet, szóval inkább állandó fájásom volt. Viszont a tolófájás nekem megváltás volt, az is fáj eléggé, de akkor már tudod, hogy mindjárt vége, és a kezedben tarthatod a babádat, nekem ez sokat segített. Nem megijeszteni akartalak, de nálam így történt, ma sem csinálnám másként, és tulajdonképpen amint a kezembe vehettem a kis drágámat, már nem is számított semmi, csak az, hogy ott van a karomban, szépen, egészségesen. Könnyű szülést, jó babázást neked!
2010. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!