Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent hogy a sternum...

Mit jelent hogy a sternum intenzívebb echogénnal ábrázolódik magzati korban?

Figyelt kérdés

Sternum-szegycsont..

Nem tudják mit látnak,nem tudnak rá mit mondani,de már 3-szor nézték genetikai uh-án.. 31 hetes vagyok.

Valakinek esetleg volt ilyen? Mit jelenthet ez?? Neten nem találok róla semmit!



2022. jan. 7. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit ellenőriznek?


Teljesen laikusként írok, de ez nem a szegycsont megvastagodását jelenti?


Tyúk vagy tölcsérmellkas szavakat nem használták?


Lehet azt nézik nyomja-e a szívet?


Mondom tök laikus vagyok, én sem sokat találtam..szóval jobb, ha rákérdezel..


Amikor minket küldtek szívUH-ea akkor kitéve betéve kifaggattam a dokit, pedig “darálós” sztk-ban voltunk

2022. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Voltam a 20 hetes genetikai uh-án ahol láttak a bal kamrában meszesedést. Elmentünk szív uh-ra,ott teljesen rendben találtak mindent,az a echo folt már halványodott el. Erre ezt találta a doki,de nem tudott rá semmit mondani csak hogy milyen volt a cukrom mondtam jó,meg a torch vizsgálatot csináltassam meg. Teljesen jó lett minden. Nifty teszt-et 12 hetesen csináltattam amúgy,az is szuper lett. Viszont a magzatvizem is több AFI:20.

Azóta voltam 31 hetes genetikain ugyanúgy megnéztek szív uh-án is a meszesedés nincs már ott. Ez a szegycsont meg 2mm-rel vastagabb. A magzatvizem ugyanúgy több. Voltunk 5D-n is kértünk ott is genetikát,rendben volt minden,annyit mondtak a magzatvíz kissé több,de ez még nem gond.

Bejelentkeztem egy másik dokihoz is,jövőhéten megyek hozzá.

De már annyira felidegesítettek ezzel,hogy menjek genetikai tanácsadásra.. minek??? 32 hetesen nem fogom megöletni a babámat,de még 23 hetesen sem gondoltam úgy.

Szóval nem tudom mi lehet ez..

Ez a tölcsér meg tyúkmell ez elég durvának tűnik képek alapján.. szerintem az nagyobb eltérés lehet.. azt csak tudnák.. vagy nem?

Amúgy szépen fejlődik a baba,nem is kicsi. Második terhességem,de első problémamentes volt.

2022. jan. 8. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Van ennek nagyon enyhe változata is.. nem csak az ijesztő képek..


Aszeribtem azt nézik, hogy a megvastagodás okoz-e gondot a szívnek


A szív uh-ok is erre utalnak.

2022. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt mondtàk teljesen rendben van a szivecskéje,meg a baba is. Hát mindegy.. igazából ki sem derült volna még az sem hogy több a magzatvíz,ha nem mentem volna tovább megnézetni azt az echo fókuszt.. addig érdekes mód a genetikai ultrahangos nem vette észre egyiket sem. Azóta meg csak azt tudja fújni.. 😒

De semmit nem találok róla a neten,hogy valakinek lett volna hasonló vagy egyeltalán hogy magzati korban ilyen mit jelenthet.. nagyon idegesítő.. :(

2022. jan. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!