Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen vagyok. Az augusztus...

Táppénzen vagyok. Az augusztusi papírt leadtam. E hónap 24re vagyok kiírva. Akkor már erre a hónapra nem kapok táppénzt? Mostmár betegszabit kell intézni a munkáltatómmal?

Figyelt kérdés
Vagy mit kell tenni ilyenkor?
2010. szept. 8. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem úgy volt hogy ha megszületett a baba,akkor a papírokkal kellett menni intézni a tgyást.Én május 8.án szültem,8-ig kaptam a táppénzt,és 8-tól pedig a tgyást.
2010. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De, erre a hónapra is kapsz. Amíg nem szülsz, addig a háziorvos tart táppénzen, amikortól megszültél meg igényled a tgyást.
2010. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy ne kapnál.

Ha megszületik a baba, azonnal igényelheted a TGYÁSt, akár egy hónappal a baba születése előttől kezdve (ez megéri!), és később, visszamenőlegesen kifizetik majd neked.

Lehet, hogy lesz egy kis átfutási idő, de később jól jársz majd.

Jó szülést!

2010. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és a betegszabit nem tudod intézni a munkáltatóddal, mert már nincsen betegszabadságod, ha legalább 3 hete táppénzen vagy. A betegszabadság a betegállomány első 15 munkanapja.

A szülési szabadságot meg ráérsz intézni szülés után.

2010. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy megéri-e a tgyást 28 nappal hamarabb intézni, mint a szülés várható időpontja, hogy mennyit kerestél.

Nekem pl. baromira nem érte volna meg korábban kezdeni, mert akkor 28 nappal kevesebb ideig kaptam volna normális pénzt. (erre a majd egy hónapra kb. 60 ezret buktam volna el)

Úgyhogy először számolj, és azután döntsd el, megéri-e 28 nappal hamarabb kezdeni!

2010. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!