Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem lenne?

Terhességi cukorbetegségem lenne?

Figyelt kérdés
A cukorterhelésem jó lett, emiatt edsig nem is diétáztam, de gyorsan jöttek fel a kilók így most a 34. héten, az elmúlt 2 napban kíváncsiságból rámértem étkezések után 1 és 2 órával. Attól függően, miket ettem, az 1 órás értékek között volt 7,3; 7,5; 6,2 (ez volt 3x); egyszer pedig reggelire Cerbona csokis műzlit ettem, azután felment 10re, 2 óra múlva 6,2 volt, a többi 2órás eredmény mind 5 körüli volt. Úgy döntöttem az elkövetkező pár hétben diétázni fogok, de mit gondoltok az eredményekről? Mindenképp mondani fogom az orvosomnak, csak nem tudom ez alapján szerintetek mennyire sürgős? A válaszokat köszönöm!

2022. jan. 14. 23:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megírni, hogy az étkezéseknél nem mértem a Ch-t, annyit ettem, amennyi jól esett, nyilván nem zabáltam tele magam, normális adagok voltak, nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat.
2022. jan. 14. 23:08
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Fura is lenne, ha a kaja hatasara nem menne fel a cukrod... Akkor nem is ember lennel szerintem.

Ez egyaltalan nem magas.

2022. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja a cukrodnak! Ne stresszepd ezen magad feleslegesen...
2022. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem elsőnél nem volt cukrom, aztán rá pár hónapra a terhesség vége felé lettem terhességi cukros. Ha egy óra után ilyen értékeid vannak mint 10 akkor igen cukros lehetsz. csináltass még egy terheléses vér vizsgálatot.
2022. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez így önmagában kevés, ugyanis fontos mennyi az éhgyomori cukrod és evést követően a két órási érték számít. 7,8 alatt rendben vagy.


Viszont ha aggódsz akkor nyugodtan csináltathatsz még egy cukorterhelést, nem lesz tőle semmi bajotok. Egy nap alatt megvan és legalább megnyugszol.

2022. jan. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az éhgyomri értékek mindig jók, 4,6; 4,5; 4,8 szoktak lenni, ezt ezért is nem írtam. Ami miatt megijedtem az a 10es cukor érték az édes műzlitől. Aznap előtte az éhgyomrim 4,6 volt. Nagyjából megpróbáltam kiszámolni vajon mennyi ch-t vittem be azzal, és hát olyan 80g körül lehetett az az egy adag :/


34-35. héten szoktak még terhelni? Jövő héten tudnék menni leghamarabb :/

2022. jan. 15. 07:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Reggel tolerálja a szervezet a legrosszabbul a szénhidrátot, mind mennyiségre, mind pedig minőségre. Ez a reggeli így hipergyors felszívódású (gondolom tejjel etted).

Lehet, hogy elég lenne, ha reggelire kicsit kevesebb szénhidrátot ennél, azt is lassú felszívódásút és több zöldséget, tojást, sajtot, húsfélét, magvakat. Tejet, joghurtot, gyümölcsöt, fehér, vagy édes pékárut nem ennék reggelire a helyedben.

Persze beszéld meg az orvosoddal.

2022. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. jan. 15. 09:24
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Étkezés után 1 órával, ha 7 felett mersz, az nem jó. Kellene csinálni a 160 grammos szénhidrát diétát, aztán úgy méregetni. Ha azzal is megy 7 felé, akkor jelezném csak a dokinak.
2022. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Azert ez nem annyira egyszeru, hogy jo vagy nem jo. Nagyon sok dolog befolyasolja a cukrot, meg a mozgas, folyadekbevitel is. Altalaban normalis, foleg, ha szenhidratban es/vagy cukorban gazdag volt a reggeli, ha utana 7-7,5 a cukor. Nyilvan ehhez cukorterheles kell es utana folyamatos cukormeres, megfigyeles, hogy kideruljon, ha baj van. De ha az ehgyomri nem magas es etkezes utan 2-3 oraval visszaugrik a cukor, akkor nem hinnem, hogy nagy baj van.

Mikor kell merni? Ehgyomorra, etkezesek elott, etkezesek utan 2 oraval, es kezdetben ejszaka, 2-3 ora kozott. Jegyezd fel az ertekeket es majd ezt mutasd meg az orvosnak, ha aggodsz.

Ameddig nincs kivizsgalva, addig nem szabad kemeny dietaba kezdeni, mert akkor nem kapsz realis erteket.

2022. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!