Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamik tapasztalat...

Túlsúlyos kismamik tapasztalatait várnám, ti hogy estetek teherbe, milyen volt a terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Túlsúlyos kismamák élményeit várnám: ti hogy estetek teherbe, nehéz volt, könnyen ment, hogy haladt a terhesség, szülés....stb.

Rajtam van kb. 30-35kg plusz dolgozom rajta hogy lemenjen, de közben letettem a tablettát is mert szeretnénk lassan babát.Az orvos szerint minden rendben van testileg és hormonálisan is, de annyi rémtörténetet hall az ember hogy pl. túlsúlyosan nem esik teherbe a nö és hasonlók hogy, szeretném a ti véleményeteket, ill. tapasztalataitokat olvasni. Elöre is köszi!


2010. szept. 8. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár rajtam ennyi nem volt ("csak" olyan 5-8kg kb), de nagyon könnyen estünk teherbe szerencsére. Az első próbálkozós hónapban sikerült a kisfiúnk. Teljesen problémamentes, csodás várandósságom volt. 12kg-t híztam. A szülés is csodás volt, túlhordás miatt indítottak, végül sos csaszis lett, de ez egészen biztos hogy semennyire sem a testalkattal van összefüggésben :) sok drukk!!!! :)
2010. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 30 kg plusszom van,dolgoztam rajta évekig de egy grammot nem fogytam..:S Az első gyerkőcöm a tabletta letevése után(6 hónapot vártam a tisztulásra a bizti kedvéért)2 hónapon belül megfogant,azóta már 6 éves és makk egészséges. A második babára 1,5 évet vártunk,de amikor párom leadott 5 kg,azonnal teherbe estem. Az első gyerkőcnél nem volt egyáltalán terhességi cukorbetegségem és összesen 5 kilót híztam vele,remélem most is kimarad ez a cukorbetegséges dolog.

A terhesség és a szülés is nagyon könnyű volt. Valamilyen rémtörténetet mindig mindenki hallott,de nem kell rá adni. :)

2010. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!Nekem ez lesz most a harmadik hónapja hogy letettem a tablettát, és még nem jött össze a baba, igaz hogy nem is dolgozunk "gözerövel" a dolgon, mindent úgy csinálunk mint eddig....de jó hallani végre valami biztató, pozitívumot is, mert eddig mindenki csak riogatott...
2010. szept. 8. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Rajtam nem olt 30kg plusz, de olyan 8-10 kg-t én is szerettem volna leadni mielőtt teherbeestem. Próbálkoztam is diétázni, fogyózni...ment is le a súlyomból de egyszerűen kibírhatatlan voltam, hisztizem minden fogyókúra alatt.

Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, onnantól számítva a 3.hónapba sikerült teherbe esnem. Semmi panaszom nem volt, nem voltam rosszul, nem hánytam. Féltem a sok kg hízástól, de épp a napokban dícsért meg a védőnőm, mert 33 hetesen 11kg plusznál tartok. Igaz vigyáznom kell a szénhidráttal, mert határérték lett az eredményem a cukorterhelésen és anyukám évek óta cukros.

Ne hallgass a "jóakaró" ismerősökre, csak azzal foglalkozz amit az orvosod mond!

2010. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 20 kg felesleggel estem teherbe,rögtön, amikor akartuk a babát!

Nyugodt terhességem volt, 10 kg-ot híztam, igaz figyeltem, hogy mit eszek, nem volt gond a cukrommal sem.Burokrepesztés után 5 órával megszületett a picim,igazából csodás volt a várakozás és a szülés is.

Minden jót kívánok Nektek!

2010. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!Rajtam is van fölösleg nem is kevés :)

Viszont egyből pocakos lettem :)

Kislányom van az első hónapokat végig hánytam :(:)

7kilot szedtem fel,burkot repesztettek rá 7órára meg is lett :)

Nem volt semmi kellemetlenség vagy baj hogy "ducin" estem teherbe :)

Sok sikert a babóhoz!Üdv:Niki

2010. szept. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 25 kiló plusszom van/volt,amikor terhes lettem!5 év után!27 kilót híztam toxémia miatt!:(((Most 10 hetes a lányom és kevesebb vagyok 2 kilóval,mint terhesség előtt!
2010. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!