Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a magándokim a kórházba...

Ha a magándokim a kórházba hívott CTG-re, és egyéb vizsgálatokra (azokat ő fogja csinálni), ott is meg kell kérdeznem, mennyivel tartozom vagy ott nem kell fizetnem neki?

Figyelt kérdés
Amúgy külsősként dolgozik abban a kórházban, nem a kórház alkalmazottja, hanem szerződésben áll velük. De lehet, hogy ez ezt nem befolyásolja. Nem tudom. És most váltottam dokit, ő az új, eddig csak egyszer voltam nála, tehát nem kereste még agyon magát rajtam. Szerintetek?
2010. szept. 10. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ha nem a rendelési idejében hívott be a kórházba, akkor mindig adtam neki pénzt.
2010. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, kérdezd meg. (szerintem elvárja a pénzt.)
2010. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam két szülés, két orvos, két mentalitás. Az első babát egyidős dokinál szültem ,aki az elején tisztázott mindent a 6 hetes uh-n. Ha a kórházban találkoztunk, nem kért pénzt, azt mondta, hogy itt ő fizetést kap, a munkaidejében vizsgál. Egyébként ő az utolsó hónapban nem alkalmanként kért, ugye amikor hetente kell menni, akkor is csak egyszer kellett fizetnem. Azt mondta, ő nem mond árat, annyit adunk a szülésért, amennyit gondolunk. A 6 hetes kontrollért sem fogadott el semmit.

A második babát másnál kellett szülnöm, mert az előző doki befejezte a praktizálást. Ő kért az első látogatásért is ,amikor meg sem vizsgált, csak megnézte a leleteimet és megbeszéltük, hogy fogadott orvosom lesz. Mindig az sztk-ban fogadott, a munkaidejében és csúszott a zsebébe a pénz. A szülésért fix összeget kért.

Szóval, ahány doki, annyiféle hozzáállás.

2010. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy legyen nálad pénz, ha mégis kér, de kérdezd meg, ne csak add.
2010. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnék. Attól még nem fogja rosszul levezetni a szülést, ha nem tömöd tele a zsebét pénzzel. Ha meg szól érte, én keresnék másik, tisztességesebb orvost.
2010. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az NST-t szülésznő rakja fel, az orvosom csak a végén értékeli, aláírja, és lepecsételi.Az itteni dokik ezért nem is várnak pénzt. Én mindig úgy gondoltam, hogy a magánrendelésén fizetem a tízest, amit kér.De a TB alapon működő kórházban, ami az ő munkahelye, és munkaidőben fogad, nem vagyok köteles.Sőt!Szerintem akkor lepődne meg, ha adnék.Pedig a héten már 3-szor találkoztam vele.Majd szülés után kap, úgy látom, meg is fogja érdemelni, mert ugyanúgy foglalkozik velem, mint a magánrendelésén.Az mindegy, hogy külsős.Ha szerződésben áll a kórházzal, akkor nem ingyen van ott.Szerintem kérdezz rá egy ottani dolgozótól, hogy hogyan működik ez.De ha elkezded adogatni, akkor mindig várni fogja!Magaddal szúrsz ki.
2010. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen fizettem, ha a kórházba mentem hozzá vizsgálatra, akkor nem.
2010. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy a kórházzal neki milyen a kapcsolata, ha nem a magánrendelőjében vagy, akkor nem kell fizetned.

Meg sem kell kérdezned.

Durva lenne, ha ott kérne pénzt vagy akár elfogadná.

Általában a dokik szerződéssel vannak a kórházakban, nem bejelentett alkalmazottak.

2010. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot és véleményt, lehet, megkérdezem majd ott az asszisztensét, ha lesz rá mód, mindenesetre viszek magammal pénzt, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljek. De azt már kizártam a javaslataitok miatt, hogy csak úgy adjak neki kérdezés nélkül.
2010. szept. 10. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!