Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a terhesség nagyon korai...

Aki a terhesség nagyon korai szakaszában ment orvoshoz, annak mit látott, mit mondott, mit nézett a doki?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta egy hónapos terhesen, nagyobb a méhem.
2010. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hetes terhesen mentem dokihoz! Aki kijelentette hogy nem vagyok terhes (UH is volt) és nem tudja mi bajom lehet! Aztán 3 hét múlva vissza mentem és (helyettesítették a dokimat)és sima hüvelyi vizsgálat után mondta hogy terhes vagyok! (Ő maradt az orvosom)! Hallottam már azelőtt olyanról hogy a korai terhességet nem mindig lehet felismerni! De ahogy akkor bánt velem az orvos és amiket mondott azt látni és hallani kellett volna!
2010. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én a vérzés kimaradásának napján voltam orvosnál. Hüvelyi UH-n megnézte melyik petefészekből szabadult ki a pete, illetve annyit látott hogy megvan vastagodva a nyálkahártya és van egy gyanús folt, ami akár petezsák is lehet. 1 hét múlva újból kell mennem. Remélem akkor már lesz petezsák.
2010. szept. 11. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
1 hét után mentem, már petezsákot látott, még 1 hét múlva már volt szívműködés is. Nagyon boldog voltam!!! Az első nem sikerült, de a 2. már 7,5 hónapos, eleven kisfiú.
2010. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar észrevettem a terhesség jeleit.2 hetes ha lehettem.Az orvos megvizsgált, azt mondja ő még nem tudja megmondani, de ha úgy érzem az vagyok (határozottan állítottam) :), akkor menjek el ultrahangra.Ott azt írták a papírra: petezsákra gyanús terület :)

Hazafelé vettem egy tesztet, ami pozitív lett.Asszem egy vagy 2 hét múlva mentem megint uh-ra, ott már petezsák volt :)

2010. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 hét után petezsákot látott, 2 hét múlva már szívhangot is hallgatott.
2010. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 hét 1 naposan voltam először (félidőben volt peteérés), és megvastagodott méhnyálkahártyát látott. Aztán pár perc után nagynehezen észrevett egy 1,5mm-es petezsák gyanús foltot. Egy hét múlva már 10mm-es volt a petezsák, újabb egy hét múlva, 6+1-nél pedig 5,4mm volt a CRL, szívműködéssel.
2010. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: A "babák" az első időkben teljesen ugyanúgy, egységesen fejlődnek (mivel még nagyon aprók, így nem lehetnek különbségek). Eltérések abból adódhatnak, ha valakinek nem félidőben volt peteérése. De ezt az első ultrahangok alkalmával már látja a doki, és ha nem veszi lazán a dolgot, akkor már itt nem az utolsó mensi első napját veszi alapul, hanem a baba valódi korát.

Szóval, ha tudod mikor volt peteérésed, akkor előre lehet tudni, következő alkalommal mit fogsz látni:

"A megtermékenyülést követő 11-12. napon a zigóta teljesen beágyazódik a méh nyálkahártyájába. A "baba" ekkor körülbelül egy milliméteres. A fogantatást követő 15-17. napon - vagyis a ciklus 29-31. napján - hüvelyi 2D-s ultrahangvizsgálattal még csak a petezsák látható, ami tulajdonképpen a majdani baba kuckója. A petezsák ekkor 2-3 milliméteres. A szívpulzálás fogantatástól a 22. napon indul be. A 40-44. napra (fogantatástól 26-30.) az embrió akár a 4-5 milliméter hosszat is elérheti."

2010. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Snapette ***** válasza:
6 hetes voltam,mikor először mentem, kb. 3 héttel azelőtt jött ki a tesztem pozitívnak. 4,5mm embrió, és hüvelyi ecoval látszott a szívverés. (Kicsi duzzanatka a méh falán és lüktetett a felső vége.) A doki mondta, hogy mennyi idős, hogy él, hogy jó helyen van, és hogy egyedül van.
2010. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!