Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz szülő leszek, ha néha...

Rossz szülő leszek, ha néha úgy érzem megbántam a babavállalást?

Figyelt kérdés

Sajnos elég problémás az egész terhességem, nagyon vártuk a babát, de mostanában mégse tudok örülni neki. Már attól is rosszul érzem magam, hogy leírom, de néha úgy érzem rossz döntés volt belevágni az egészbe. Minden bizonytalan körülöttem, vannak családi problémák sajnos (tágabb családban), munkahelyi problémák, a világ is egyre bizonytalanabb körülöttünk, így milyen jövője lesz szegény gyereknek? Állandóan ezen rágódok. Ráadásul milyen anyja leszek, ha már a születése előtt ilyeneket gondolok? Valószínű alkalmatlan vagyok erre az egészre, lelkileg gyenge vagyok hozzá.

Érzett már valaki így? Nagyon rossz ember vagyok emiatt?



2022. márc. 7. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Maga a szülés is félelemmel tölt el sok leendő anyukát és persze utána radikális változás következik be a család életébe. A baba lesz az első, az anyukának megerőltető a szoptatás, az éjszakai ébredések. Ilyenkor szoktak depisek lenni, főleg ha nincs segítség. A háború most csak tetőzi a helyzetet. Én akkor lettem kismama, amikor bejött a covid, az sem volt egy megnyugtató helyzet. Viszont, ha már a kezedben lesz a baba az mindent kárpótol! A szülést is túléltük màr jópàran meg az azt követő első időszakot, családi gondjaink is vannak, meg miegymás. Minden csak átmeneti állapot, erre gondolj! Minden rendben lesz! Kitartás! Fel a fejjel!
2022. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Elmondom neked, hogy mindenki érez így. Képzeld el én 6 hetesen éreztem ezt, hogy totál idióta vagyok, karriernek, utazásának mindennek annyi. Majd másnap elkezdtem vérezni. Na mondom, ennyi ez a büntetésem, hogy ilyeneket gondoltam. Azóta itt szuszog mellettem a kisfiam. És még utazni is utaztunk :D A hormonok ezt teszik velünk. A gondolatainkért nem hibáztathatjuk magunkat. Én elmentem szakemberhez a terhességem alatt (életem egyik legjobb döntése volt). Ha nagyon rosszul érzed magad, ajánlom neked is.
2022. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Mikor pozitív lett a teszt, örültünk.

Aztán jött a jesszus, ez most már komoly, nincs visszaút! Biztos akarom én ezt? De hát nincs választás. A munkahely, a lakhatás, minden minden eszembe jutott és végigkísért 9hónapig az aggódás. Aztán megszületett, a helyére került minden. Életben tudtuk tartani az első héten, aztán a másodikban, mostmár egy éve, sőt még élvezzük is és rengeteget tanulunk tőle.

Ezen mindenki keresztül megy, ismeretlen dologtól mindenki tart az elején.

2022. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit érzel. Ismeretlen terepen vagy és ismeretlen felé haladsz. Az ettől való félelem teljesen rendben van.


Bizonytalanság gyerek nélkül is fennállhat, csak akkor magatokért feleltek és nem egy harmadik személyére is


Ez nem megbánás. Csupán aggódsz már most a kicsiért. Szülés után, akár hónapokkal később is jöhet a "megbánás" érzése, de az is teljesen rendben van/lesz, az 1. válaszoló leírt pár okot. Az igazi megbánás vezethet tettekhez, amikor már nem szereted a picit és ennek módja szerint viselkedsz vele. Te nem ott vagy és nem is fogsz ott tartani!


Ha jobbnak érzed, keress fel egy terapeutát vagy pszichológust.


Boldog babavárást!

2022. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha meglesz a gyerek is lesznek olyan időszakok, amikor így fogsz érezni.
2022. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
A 6-ra ne hallgas. Szerintem nem látott még olyan nőt, aki nem való anyukának, igazi "sz@ranyát".
2022. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
6. Oké, reméljük jól esett és most folytathatód a szánalmas életed! Szia :D
2022. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
legjobb anya leszel,a babádnak
2022. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!