Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy vészelte át terhesen...

Ki hogy vészelte át terhesen az étel undort illetve gyomorégést?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok pár napja jött elő, hogy amit egyik pillanatban jó ízüen eszem a másikban undorodom tőle illetve nincs étvágyam vagy úgy érzem teli vagyok viszont egy kis idő múlva ég a gyomrom mintha éhes lennék...Jelenleg a fűszeres dolgokat és a húsokat nem nagyon tudom megenni.Nem akarok sok egészségtelen dolgot enni, de jelenleg csak a fagylalt meg a sós chips ami jól esik, mert nem találom undorítónak a textúráját. Valakinek valami ötlet esetleg ami bevált gyomorégés ellen? Eddig teljes kiőrlésű cukormentes zabkekszet ettem, de most valahogy nem kívánom...


Eddig próbáltam oda figyelni erre, hogy ne egyek egészségtelen dolgokat, hogy elkerüljem a későbbiekben a terhességi cukrot, de most valahogy annyi minden nem esik jól...



2022. márc. 15. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Gyomoregesre nekem csal a salvus víz vált be ! Semmi más, és mindent kipróbáltam !
2022. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nehezen 😅 Nekem az egész terhességet végigkísérte a gyomorégés, semmi se használt, pedig gasztroenterológusnál is voltam, aki írt Ludeát. Szedtem renniet, ittam colát, szódabikarbónát, kerültem azt ami savasit, többször ettem keveset, ittam sok vizet hátha higitja… próbáltam minden praktikát.

De amint megszülsz elmúlik, legrosszabb esetben. Ha ez vigasztal 😂

2022. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
A hányonger nekem a 18.hétig tartott.Nehez vészeltem át.Volt mikor csak a citromos fagyit tudtam meg enni.Nekem a torkom égett,de ludeát ettem rá.Anélkül végem lett volna!
2022. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem szerencsére a Rennie csillapította a gyomorégést , mondjuk csak az utolsó pár hétben volt ellenben a hányingerrel, hányással és étel undorral :D Emlékszem az elején két dolog volt ami lement a torkomon és nem jött vissza…. Kenyér és keksz. Ezeken éltem. Rengeteg dolgot megutáltam terhesen aminek már csak a szagától sőt a gondolatától is a gyomrom fordult ki. Szülés után ezek elmúltak, leszámítva egyet…Annyira megundorodtam a hústól, hogy azóta is a hideg ráz. 3 éve szültem.
2022. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahogy látom ketten is írtátok a Ludeát mindenképp rákérdek majd az orvosomnál, mert piszok rossz érzés. 😥 Addig meg kipróbálok mindent... Azért is lenne jó ha nem ilyeneket ennék, mert pcos-em van és picit magasabb volt az inzulin szintem a megengedett értéknél... Viszont sok zöldséget se bírok megenni amit meg eröltetnem kellene pl uborkától egyenesen öklendezem.. 😅
2022. márc. 15. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:

5. Nekem nem használt az se, de egy próbát megér.


#2

2022. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem kifejezetten gyomorégésem ritkán van, ellenben vannak amikor szó szerint majdhogynem semmi nem megy le ami egészséges. Sőt 2x eszek egy ételből és többször nem is tudok. Mivel ennem muszáj valamit, már nem foglalkozom azzal mi az, csak ne undorodjak tőle. :(
2022. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Az elején hideg tej, aztán a ludea. Én is vettem salvus vizet, de nem bírtam lenyelni, annyira gusztustalan íze van.
2022. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!