Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Januárra vagyok kiírva....

Januárra vagyok kiírva. Szerintetek lassan elkezdjem beszerezni a dolgokat? Arra gondoltam hogy megvesszük októberben a kiságyat, novemberben babakocsit, decemberben pedig minden mást

Figyelt kérdés
. Kicsit babonás vagyok, és sajnos volt már koraszülött babám aki nem maradt életben. Ti a helyemben elkezdenétek, vagy csak félraraknátok rá a pénzt?
2010. szept. 13. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon nehéz másnak eldöntenie. Én ilyenkor már elkezdtem venni, a babaszoba is készült, sok mindent kaptunk, így arról nem is tudtuk eldönteni, hogy mikor legyenek meg. Amúgy szerintem nem attól lesz baja egy babának, hogy hamar vásárolsz Neki. Bár, aki babonás, annak magyarázhatja az ember :) Szóval szerintem vásárolj bátran, várd a picidet, készülj rá, és -bár biztosan nehéz egy elvesztett baba után- képzeld el a kiságyában, a babakocsijában, a kis ruhákban, milyen aranyos lesz :) Próbálj meg nem arra gondolni, hogy baj lesz. Kellemes készülődést! Gratulálok a babához :)
2010. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolod. Októberben a kiságyat, novemberben a következöt stb...Már lassan elkezdheted hidd el, és ne légy babonás még akkor sem ha volt mér egy kora szülésed, ez nem lesz az!!Gondolkozz így. Ha mindent utoljára hagysz elsokalsz, meglásd sok lesz a tennivalód, és minél elörehaladottabb a terhességed annál nehezebben fogsz mozogni stb. Különbeni is kb. 25 hetes lehetsz nem? Én nekem 30 hetes születésü gyerekeim vannak és egészségesek mint a makk.



Minden jó lesz meglásd .)

2010. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

24hetes vagyok, köszönöm a válaszokat.

Próbálom így felfogni a dolgokat:)

Most azzal nyugtatom magam hogy 26-27hetes korától elvileg életképes egy baba:)

2010. szept. 13. 17:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vásárolgass. Én februárra vagyok kiírva, de úgy tervezem, hogy karácsonyra mindent meg szeretnék venni a kicsikémnek. Kivéve a ruhákat, mert abból sokat kapunk majd. Szerintem neked is sokkal egyszerűbb, ha nem egyszerre kell mindent megvenned.
2010. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És boldog babavárást

2010. szept. 13. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem első baba, s 2011. január végére vagyok kiírva. Mi a ruhákat elkezdtük, mikor voltak 50-70%-os akciók, persze nincs meg minden. Sajna az én rokonsági s baráti körömben lányok vannak, s fiú lesz, így sok mindenre nem számítunk. Talán pólya, de abban is lesz rózsaszín fodor. A kiságyat, mivel okt közepén lesz a polgári esküvőnk, de próbáljuk kissé újítva megcsinálni, pl. menyasszonyi ruha, fényképezgetés s családi körben ebéd-vacsi. Így október vége, november eleje lesz a kiságy s babakocsi. Nagyon kitolni nem merjük, mert a letévőhöz mindig hozzányúlunk, így félek, ha kell nem lesz, mert egy fizuból élünk. S az nem mindig elég. Legkésőbb december közepéig az apróságok jönnének, mert veszélyeztetett vagyok, mindig bevérzek, így félünk, h hamarabb jön, s karácsony vagy legkésőbb két ünnep között mindent be szeretnénk szerezni, csak talán az apróságok maradnának hátra. A babakocsit pedig a babadiszkontban, bp. lehet utcán vesszük, mert ott kapunk olyan garanciát, ha nem születne meg vagy valami történne, vissza adják az árát. Reméljük ez nem történik meg, de már annyiszor el akart menni, hogy jobb félni... Ja, amúgy a babakocsi megvan milyet veszünk, de még várunk vele. Mi már novemberre akartunk mindent, de tolódott, főleg h az esküvő ötlete most pár hete vetődött fel. Remélem a legutbb tervezett határidőre mindent beszerzünk.


Boldog babavárást!

2010. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is januárra vagyok!Mi már a nagyobb dolgokat rég , megvettük(babaágy,kocsi..),apróságokat meg folyamatosan!Én nem vagyok babonás és én mertem vásárolni, de ahogy érzed, szerintem nyugodtan lehet már:-)
2010. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is januárra vagyok kiírva és nekünk már a rucik megvannak véve.A párom most készíti a kiságyat.Okt.-ben lesz bababörze ott szeretném megvenni az elmaradt cuccokat.Szerintem is nyugodtan vásárolgathatsz már,hiszen az annyira jó érzés :)Minden jót!
2010. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsónak:bababörze az expón most szombaton lesz!!!!


tedd félre a babonát!nagy hassal nehéz mászkálni mindent beszerezni!én már most érzem hogy nem bírom a strapát ezért nálunk minden megvan lassan 1-2 dolog hiányzik és a szoba takarítása jön meg a mosás vasalás....aztán csak azok amiket én magam akarok megvarrni...azt hagytam utoljára mert az nem nagy tornamutatvány hogy ülök és varrok...a nehezén túl vagy!mostmár engedd meg magadnak hogy örülj és élvezd a vásárlást:-) 25+2km

2010. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó!Én a békéscsabaira gondoltam :),igaz ezt nem írtam oda.
2010. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!