Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szült már bababarát...

Aki szült már bababarát kórházban: szülés után nem viszik el rögtön a babát vizsgálni, és melletted alhat?

Figyelt kérdés
...nagyon érdekelne, mennyivel másabb egy hagyományos kórháznál a speciális, és hogy feltétlenül fekve kell világra hoznod a pocaklakót, vagy esetleg van-e más lehetőség is...végig bent lehet-e az apuka...arra is kíváncsi vagyok, Pécsen ez hogy működik (az van hozzánk legközelebb) :)
2010. szept. 13. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan nem Pécsen szültem de elmondom hogy volt.

Nálunk fekveszülés volt egy megyei kórházban (lehetett volna még ülve szülőszékben, máshol pedig lehetőség van a kádban szülésre is ami állítólag kevésbé megrázó a picinek).

A picit először gyorsan elvitték megvizsgálták majd 2-3 percen belül bebugyolálva cicire rakhattam. EGy órát velem töltött a szülőszobán majd felkerült a gyerekosztályra.

Én addig lent maradtam rutin megfigyelésre plusz egy órát, addig is a babócát fent pólyába raklyák s jó melegben tartják ahol alcizhat.

A baba egy kis tologatható "ágyikóban" volt ha pihenésre vágytam de szinte alig használtam, velem is aludt. Hiába fáj az embernek minden porcikája de nem bírja ki, hogy ne gyönyörködjön benne. :)

Mindenki a babával aludt s ezt támogadták is a kórházban mert a szoptatáshoz is "kéznél" van ami nagyon fontos.

4-5 nap múlva lehetett hazajönni.

2010. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a bP-i Áek-ban szültem ez a régi Máv korház.

Ez is baba barát korház.

Nálunk így működött:

Lehetett választani ágyban,vízben akár állva,bordásfalnál,labdán...szülni.

Mikor szülsz kérheted hogy egyből tegyék a mellkasodra és csak utána fürdessék...

Aztán őt vizsgálják,öltöztetik,közben téged rendberaknak...Átvisznek pihenni egy szobába,ahová kihozzák a bébit (nálunk 2esével már jöhettek is be a családtagok látogatni)Közben a baba kint volt,ha pihizni aludni szerettél volna akkor elviszik...Miután letelt a kötelező idő (császáros voltam 8 óa fekvés volt az epidurális érzéstelenítés miatt)

Segítettek lezuhizni,öltözi,és átmenni a végleges szobába.

Aznap mikor szül az ember nincsen kint a pici,hogy kitudd magad pihenni,aztán másnap reggel5től kint van éjjel nappal kivéve a napi vizsgálat,és az esti fürdetésnél ekkor 1-1 órára elviszik.

Ha szeretnéd te fürdetni,akkor odamész és engedik azt is.

Hát kb ennyit jelent a bababarát.Persze mindenben segítenek,megmutatnak a csecsemősök a helyes mellretételtől a köldökcsonk tisztításáig...és ha kérdésed van felteheted nekik.

Ami fintos hogy a babát sokszor tedd mellre hogy beinduljon,jót tesz a forró vizes zuhi a mellnek,kitágítja az ereket,és elöbb belövell a tej.

Én azon aggódtam hogy ugye nem fog sírni a babám éjjel mindenkit felkeltve,és ugye elég az a cukros oldat amit adnak neki eleinte...de felesleges volt,mert van az első napokra annyi tartalék a kis szervezetükben hogy elég nekik,és az első éjjelek zökkenőmentesek,mert ők is fáradtak,aztán majd otthon.........:-)

Egy 2 pici gyerekes anyuka

2010. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én Szegeden szültem, és mikor megszületett a pici, akkor 2-t órát velem lehetett, és csak utánna vitték el vizsgálni. Első éjszaka nem velem aludt, mert nagyon fáradt voltam, de utánna a 2.naptól mindig ott aludhatott velem. Én fekve szültem. Az apuka is végig mellettem volt, még meg nem született. Abban a két órában is még ott lehetett, amíg nálam volt a kicsi(ez a két óra egy eljesen külön szoba volt, csak mi 3-an voltunk benne).Egyáltalán nem bntam meg, hogy ott szültem
2010. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Debrecenben amint összevarnak,mész az őrzőbe,és már viszik is a babát melléd,és teszik cicire.Én este 21.44kor szültem,de másnap délelőttig az őrzőben voltam,egy percre se vitték el,csak mikor lementünk az osztályra,akkor vitték el vagy 2 órára ,mig megvizsgálta a gyermek orvos.
2010. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én Pécsen szültem, leírom, hogy mi volt: Vajúdás és szülés alatt végig bent volt anyukám és a párom is, nem zavartak ki senkit. Amikor kibújt a pici, rögtön a mellemre tették, aztán elvitték megtörölni, megvizsgálni (nem sok idő, szerintem max fél óra volt, de lehet, hogy még annyi sem), utána behozták, hogy szoptassam meg. Ezután elvitték öltöztetni, meg gondolom, vettek tőle vért, stb., nekem még feküdnöm kellett 2-3 órát. Utána átvittek a gyerekágyra, ahol minden ágy mellett ott van a kiságy, oda hozták a kisfiamat is. Végig veled van, de kérheted azt is, hogy éjszakára vigyázzanak rá, ha pihenni akarsz, és akkor cask szoptatni viszik át hozzád. A szobák nagyon barátságosak, otthonosak, és a nővérek-orvosok is kedvesek, segítőkészek. Amúgy van alternatív szülőszoba, azt is választhatod (azt hiszem, ott lehet kádban szülni, vagy labdán, vagy egyéb...), de ezt előre meg kell beszélned a szülésszel! Remélem, tudtam segíteni!:) Könnyű és gyors szülést!:)
2010. szept. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
BP Margit korhaz: szules utan 2 oran at az orzoben velem volt a baba, azutan elvittek a csecsemosokhoz. En keso este szultem, az elso ejszaka nem lehetett velem. Mintha azt mondtak volna, hogy ez ugy mukodik, hogy ha 2oraig szul valaki, akkor aznap este mar vele lehet a baba es az az elso napnak szamit a korhazi tartozkodasban, ha delutan ketto utan van a szules, akkor az a nulladik nap (tehat azon kivul kell ment harom napot bent lenni) es a baba sem maradhat ejszakara az anyuka mellett.
2010. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Egyre közelebb vagyok hozzá, hogy bababarát kórház mellett döntsek. :)
2010. szept. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!