Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tömnek fogat? Tapaszt...

Terhesen tömnek fogat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Természetesen egyáltalán nem biztos, hogy át kell tömni, de ugye nem lehet tudni, ezért kérdezem. Egész nap érzékeny egy fogam, de maga az ínyem is, mindenhol. Illetve fáj naponta többször pár percig intenzíven, aztán jobb lesz, aztán megint fájt és így tovább. Az, hogy milyen tömés van benne, nem tudom. Merthogy azt olvastam, hogy amalgám tömést nem bolygatnak terhesen. Elég nagy tömés van a fogban, konkrétan szinte tömésből áll csak. Más fogorvosom van, mint aki anno, 8 éve betömte. A fogorvos megtudja állapítani, hogy milyen tömés van benne anélkül, hogy hozzányúljon? Mivel érzékeny az egész ínyem, hogyan tudja meghatározni, hogy a foggal is gond van, nemcsak az ínyem miatt van az egész?


2022. márc. 24. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol tartasz a terhességedben?
2022. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
24+5 hetes vagyok.
2022. márc. 24. 22:40
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem igaz fehér tömés volt benne, de kibontották és megnézték, újratömték, mert fájt. Röntgenezni nem tudta, így kocogtatta, hideg-meleg próba volt, stb., utána jó lett. 32 hetes voltam.
2022. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ha panaszt okoz a fog, akkor tömnek, húznak, koronát raknak, gyökérkezelnek, bármit megcsinálnak. Érzéstelenítő injekciót is adnak. Pont a múltkor kérdeztem meg a fogorvostól ezt.
2022. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem is fehér. Csak olvastam erről a neten és megemlítette az amalgám tömést is, hogy azt nem nagyon piszkálják ilyenkor. Meg is nézegettem képeken, hogy mégis hogyan néz ki, hát ilyen fémes. Nekem nincs ilyen rajta, belülre pedig nem raknak, nem?


Csak az, hogy az egész ínyem fáj, de remélem a fogorvos eltudja majd dönteni, hogy a foggal is gond van e, nemcsak maga az íny érzékeny. Mert ugye mint írtad is, ilyenkor kizárt a röntgen. Nincs nagy kedvem menni, de nem akarok tűrni sem, illetve nem is szabad, mert gondot okozhat. Remélem azért érzéstelenítőt használhat, mert ez nem egy pici tömés.

2022. márc. 24. 23:00
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Na ezt jó hallani. Remélem minden fogorvos hasonló állásponton van. Nekem már tömte érzéstelenítő nélkül, nem fájt persze, de hadd ne mondjam hogy ültem a székben. 😅 Most viszont szó sem lehet róla, mert emlékszem pontosan, hogy mekkora tömés van benne.
2022. márc. 24. 23:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tömtek is, gyökérkezeltek is illetve bölcsessegfogat is húztak.


Egyedül a röntgen az, ami terhesen tilos. A helyi érzéstelenítőktől semmi baj nem lesz.

2022. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha muszáj, kisröntgent szabad csinálni (de sok orvos nem csinálja meg). Mindenképp mihamarabb menj orvoshoz, nehogy a gyökérig szuvasodjon alá a tömés. A babának sokkal inkább baja lehet a beteg fogból, ez nem csak annyi, hogy neked kellemetlen ahogy fájdogál. Az érzéstelenítés kifejezetten ajánlott, mert a stressz ártana a babának.
2022. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm szépen. Ma reggel felhívtam őket és kaptam 2 órára időpontot. Azt nem tudom, hogy mi lesz, mit fog csinálni, mi a gond, de hamarosan kiderül. Egy biztos, hogy érzéstelenítő nélkül nem nyúl hozzám. Csakmert volt, hogy engedtem, de az más volt, ott egy 10-15 perces tömés volt, az egyik metsző fogam oldaláról tört le egy pici darab. De itt tudom, hogy nagy a tömés, mely, szóval nem fogom engedni. 😆
2022. márc. 25. 11:54
 10/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm szépen. Mint írtam is eggyel fentebb, nem is engedném. Nagy a tömés benne, így nem hősködünk ám. 😆
2022. márc. 25. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!