Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincs bennem semmi...

Miért nincs bennem semmi érzés csak félelem? 38-ik hétben vagyok.

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nst-n, és vizsgálaton, doktor mondta,hogy bármikor beindulhat a szülés.Császár lesz.Csak erre tudok gondolni, rettegek tőle.

A babát későbbre terveztük, de így sikerült,hát legyen.Mégsem érzek semmit.Ahogy ben voltam tegnap hozták a kicsiket szopni, sírtak nagyon, én pedig szinte eltudtam volna futni-menekülni.Mi lesz így?Kétségbe estem.Miért nincs bennem a császártól való félelem mellett várakozás,öröm vagy valami kis "bizsergés"?Volt így valaki?


2010. szept. 16. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyai érzések majd a szülés - császár - után jönnek maguktól.
2010. szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fejemben is csak a szüléstől való félelem motoszkál. Sőt, attól is tartok, hogy mi lesz szülés után. Azt sem tudom, hogy kell megfogni egy pici babát. Szerintem szülés után fognak beindulni az anyai érzések.
2010. szept. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nem éreztél semmit,mert azok nem a te gyerekeid voltak...hidd el ha meg lesz a baba,napról napra jobban fogod szeretni.
2010. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 4. !! gyerekem születése előtt egy hónapon keresztül rettegtem a szüléstől.. Volt már tapasztalatom, mégis... ezek megmagyarázhatatlan dolgok, de természetesek. A szülés furcsa dolog, egyrészt minden percben sok-sok nő esik át rajta, másrészt viszont hatalmas történés az ember életében. Nagyon rossz dolog félni, de attól ne tarts, hogy ez nem természetes. :)


És a happy end: Abban a másodpercben, ahogy megláttam a kisfiamat, az egy hónapnyi feszültség kihussant belőlem, mintha sosem lett volna, és nagyon-nagyon boldog voltam. :))


Hajrá neked!!!

2010. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De jó,hogy feltetted ezt a kérdést!Én féltem leírni ide ezeket az érzéseket,mert szégyellem,hogy így van.Egyelőre a szülés utáni életünket nem látom...Nekem is császár lesz,nagyon félek!Sok helyen azt olvastam,hogy ez a 9 (10)hónap pont elegendő arra,hogy lelkileg felkészüljünk az anyaságra.Úgy látszik,akkor nem csak én érzem úgy,hogy kevés volt...
2010. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eddig jól elvoltam, de most az elmúlt napokban én is elkezdtem félni, aggódni. Nem tudom mi lesz, félek az ismeretlentől. De biztos vagyok benne, hogy ha már meg lesz a baba, akkor másképp fogom látni, és imádni fogom. De most a félelem még mindent legyőz az agyamban.

37 heteske

2010. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 9 hónap alatt nem lehet felkészülni valamire amiről fogalma sincs az embernek(persze első gyereknél).Sőt a másodiknál sem tudhatjuk előre,hogy mire számíthatunk,mert a baba minden előzetes forgatókönyvet simán átírhat.

Lassan két éve szültem a lányom,és szülés előtt CSAK az ismeretlentől féltem.Vagyis mindentől!!!!

Soha az életbe nem volt kisbaba a kezembe,mégis amikor hazaértünk muszáj volt nekem átöltöztetni,kicserélni a pelust,és számomra is meglepő volt mennyire a kezemre áll ez az egész.Pár nap múlva már úgy "pörgettem" a gyereket,mint a nővérek a kórházba.

A lényeg,hogy szerintem természetes,hogy félsz,és ez az érzés elnyom minden mást,de hidd el,ha túl leszel a szülésen (császáron),a és megfogod a babádat,a félelem elszáll,és pár nap múlva elönt minden más érzés,amit most hiányolsz(öröm,boldogság stb.)


Remélem segítettem!


8 hetes kismami

2010. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!