Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben előfordulha...

Első trimeszterben előfordulhat hegszétválás? Érzékeny császárheg?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam, jelenleg 10 hetes terhes vagyok. Védekezés mellett estem teherbe, de nem volt szívünk elvetetni a babát.

Mai nap olyan furcsának érzem a hegem, ha hozzá nyúlok, akkor érzékeny. Ilyen idős terhesen szétválhat a heg?



2022. máj. 30. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg minimum 1 évet várni kellett volna a 2 baba között, szóval sanszos hogy kevés idő telt el a 2 között. Persze van akinek 3 év után is szetvalik más meg túl korán kezd bele, gén függő. Menj föl a facebookon a császárvonal csoportra,ott szakértők válaszolnak.
2022. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Én is 9 hónapos terhes voltam, amikor fogant a második. Az első császár volt. Én egy már-már idegesítően precíz orvoshoz járok, és még ő is azt mondta, hogy egyáltalán nem lettem túl korán terhes. 10 hetesen még nincs is hasad, biztos, hogy nem válhat szét a heg.
2022. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt akartam írni, hogy 9 hónapos volt a fiam. 😃
2022. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezt talán jobb lenne a nőgyógyásszal megkonzultálni. Az orvos vizsgálja meg a hegedet és beszéljétek át, milyen esélyekkel bírod kihordani ezt a terhességet. Az első trimeszterben egyébként nem valószínű, hogy szétválna a heg. De utána lesz egy második meg egy harmadik trimeszter, meg egy szülés. Sajnos most az eszeddel is gondolkodni kell, nem csak a szíveddel.
2022. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Megilyedni nem kell. Nőgyógyász folyamatosan fogja szülésig ellenőrizni, a hegedet.
2022. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Ment mindenkinek a zöld, első, neharagudj, félrenyomtam, pedig zöldet szerettem volna adni! Ha holnapig nem múlik a fájdalom, mindenképpen felhívok egy magándokit, nézzen rám. Sajnos az sztkban terhesség megállapításakor a doki úgy bánt velem mint egy kutyával, ha addig nem lesz baj, a 12.heti genetika után elmegyek magándokihoz.

Ha valami baj van, 12.heti genetikai ultrahangon látják?

2022. máj. 30. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Ilyenkor nem válik szét…


Szőt egy barátnőm 17 hónap különbséggel hüvelI úton szülte a 2. Babát.


Minden rendben volt végig.

2022. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez teljesen egyén függő van akinek a második császárnál vették észre hogy csak az isteni csoda tartotta a méhét mert szetszakadt a heg,másnak meg semmi baja. Nézesd meg szakorvossal.
2022. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Minimális a hegszétválás esélye a terhesség során és a szülés alatt is. 1 % alatt van. Ne aggódj.
2022. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem kívűlről nyílsz szét, hanem belülről.


A belső heget pedig csak a vége felé érzed.

2022. máj. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!