Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorvizsgálat?

Terhességi cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi volnék, hogy nektek milyenek lettek a cukorterheléses vizsgálat eredményei, és mit mondott rá az orvosotok, védőnőtök?


Nekem 27.héten volt a vizsgálat, és az éhgyomri 4,5 lett a 2órás pedig 6,8. Azt mondta erre a védőnő, hogy sok, tartsak diétát mert ebből cukorbetegség lesz. Az orvosomat felhívtam, ő nem mondott semmi konkrétumot. Szerinte ez nem vészes, de azért hogy megnyugodjak tartsak szénhidrát csökkentett diétát. Rákérdeztem, hogy ez akkor diabetesnek számít/annak határán van? Arra annyit mondott, hogy nem vészes.. Ezzel nem lettem előrébb!

Kerestem a neten, van ahol azt írják a 2 órásnak 7,8 alatt kell lennie, de valahol 7,2 meg 7,0-t írnak.

Tudna valaki segíteni ebben?


28 hkm


2022. jún. 17. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

5.0 -> 4.9.

Tökéletes.

2022. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
7 alatt kell lennie és vissza kell állnia 2 óra alatt kb ugyanarra.
2022. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7.8 a határ, szóval a közelében se vagy…
2022. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7.6 volt a cukrom és 160-as CH diétát kellett tartanom. (Elég eltérő szakmai tanácsokat olvasok itt, amiket kaptak a kismamák.)
2022. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Igen, pont az a problémám, hogy mindenhol mást mondanak. Persze, odafigyelek akkor hogy ne egyek annyi cukrosat stb, csak nem mindegy, hogy most egyáltalán ne egyek péksütiket, fehér kenyeret, meg ilyeneket, vagy elég ha csak figyelek a mértékre.

2022. jún. 17. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még csak most megyek terhelèsre. De nagyon aggódom hogy hogy fogom kibirni eves nélkül annyi ideig!

Gondolom éhgyomorra kell menni és ha megittam a cukoroldatot utána sem lehet enni a következő vérvételig. Nalunk hosszú sorok vannak hiába van időpontom a múltkor is egy órával később hívtak be..

Ha nem eszem amikor éhes vagyok akkor bedurran az epèm, és jön a borzaszto fejfájás.

2022. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen éhgyomorral kell menni. Nálunk az sztk-ban szerencsére úgy van, hogy fél8ra kell menni, és 8ig be is hívnak. Így a következő vérvétel után lehet is enni, ami kb 10óra lesz. De első babánál máshol voltam, és ott bizony az volt, hogy hiába kaptam 8:15re időpontot, csak fél10kor hívtak be az elsőre..
2022. jún. 24. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!