Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy uh vizsgálat alkalmával...

Egy uh vizsgálat alkalmával azt mondta az orvos, hogy nem lesz magas vérnyomásom, és nem fogok vizesedni. Lehetséges ez, hogy így megmondja előre?

Figyelt kérdés
21 hetes voltam múlt héten, akkor a vizsgálat végén mondta az orvos, hogy ezzel a vizsgálattal azt nézte, hogy lesz-e magas vérnyomásom, és fogok-e vizesedni. Tényleg létezik, hogy ezt előre meg tudják mondani? Miből állapítják ezt meg? Volt már, akinek szintén ezt vizsgálták? Végül bejött, amit jósoltak?
2010. szept. 20. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás és a vizesedés a toxémia tünetei, ami placenta eredetű betegség, de hogy a 21. heti ultrahangon ebből mi látszódhat..hát nem tudom. Nekem toxémiám volt, már a 20. héten kezdtem a vizesedést, az orvosom családi barát és nagyon jó szakember, ha tényleg meg lehetne mondani ez alapján, megmondta volna szerintem. De ilyen amúgy is ritkán van, szóval biztos igaza lesz!
2010. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy igaza lesz, csak furcsállom. Néztem nagyokat, amikor mondta ezeket. Nem is hallottam még, hogy ezt előre megmondták volna... Mindenesetre legyen úgy! :)
2010. szept. 20. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta,hogy minden tökéletes, biztosan minden ok lesz.

Aztán toxémiám lett, sürgösségi császárral végződött.

De szerintem ez sok mindentől függ.

2010. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a toxémia előfordulása sajnos nem megjósolható, sőt, utólag sem lehet kideríteni, hogy mi okozta egy kismamánál. Ha egy egyszerű UH vizsgálattal megjósolható lenne, akkor nem lenne ennyi sürgősségi, életmentő császárra szükség a toxémia miatt!!!

Barátnőm is majdnem belehalt sajnos 4 éve, és ő azóta is járja az orvosokat, mert nem mer újabb babát vállalni, és már legalább 4-5 elismert professzor megmondta neki, hogy képtelenség előre megmondani, hogy lesz-e toxémiája újra, vagy sem.

2010. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!