Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen, ha az ember belázaso...

Terhesen, ha az ember belázasodik, milyen lázcsillapítót vehet be?

Figyelt kérdés

Tegnap estére kijött rajtam a megfázás, reggelre a torkom is megfájdult, de ezeket kibirom. ha véletlen belázasodnék, vehetek be lázcsillapítót(rubofen v algopirin), vagy csak vizes rjuhával hűtsem majd magam?

29 hetes km


2010. szept. 20. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Algopirin.
2010. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Panadolt biztos, a Saridontól én rosszul lettem és utólag kiderült, hogy terhesen nem jó szedni.

A Rubofenre és az Algopirinre szerintem rá van írva, hogy nem szedheti terhes, de nem biztos.

Én a terhességem 4 hónapjában szedtem Rubofent, de az még a korai szakasz volt, lehet, hogy 29 hetesen már nem lehet csak a Panadolt.

2010. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Panadolt.
2010. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim csak Algopyrint javasolt.
2010. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Panadol a legjobb.
2010. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az Algopirynt mondta a dokim.
2010. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Unokatestvérem a szülész nőgyógyászom. Ő javasolta ezt mikor terhesen lázas voltam. Lehet szedni lázcsillapítót ibuprofen és paracetamol tartalmút is (Nurofen algoflex, rubophen, benuron), ezek mehetnek. Algopyrin is. Mert mérlegelni kell melyik a kisebb kockázat a babának. A láz koraszülést okozhat, ezért a lázat csillapítani kell, 2-3 szem gyógyszernek kisebb a kockázata. Ha lázas vagy ezek közül vehetsz be. Lázcsillapító még a bodza, ihatsz bodzateát is.


Jobbulást neked!

2010. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi lányok!!!!!!
2010. szept. 20. 10:03
 9/10 anonim ***** válasza:
A dokim azt mondta, a lényeg, hogy paracetamol legyen a hatóanyaga. pl. Algopirin. És igaz, a lázat nem szabad megengedni, akkor már inkább a gyógyszer.
2010. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem vagyok beteg, mégis 2x is belázasodtam terhességem alatt. Panadol (kék) pirosban talán koffein van. Efferalgan is jó. Mellette én szedtem a homeogene 9-et az is segített. Kaptam olyan kanalas gyógyszert, amit kisgyerekkoromban ettem utoljára (megismertem a fincsi ízéről), azt mondta, ezt ihatom nyugodtan. Hozzáteszem, egyéb esetben 2-3 hétig krehálok, most 2-3 nap alatt elmúlasztotta ez a gyógyszer.
2010. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!