Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 12 heti uh minden rendben...

Ha a 12 heti uh minden rendben volt akkor az AFP is jó lesz?

Figyelt kérdés

Az uh észre vettek volna bármit? Rendellenességet?

Mert a védőnőm azt mondta hogy ha uh minden jó akkor nem lesz gond az eredménnyel. Mennyire igaz ez?


2010. szept. 20. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az AFP egy meglehetősen elavult módszer, sokszor hamis eredményt ad. Volt ismerősöm, akinek tökéletes lett az AFP-je, a babát mégis el kellett vetetnie, de volt olyan, akinek nagyon rossz lett az AFP-je, és most 5 éves, egészséges gyerkőce van. Szóval inkább az UH a megbízható. De nem annyira a 12 hetes, mert akkor még pici, hanem a 18. heti genetikai. Ott már meg tudják nézni a szívkamrákat, az agyat, hogy van-e folyadék a pocakjában, stb. Szóval ha véletlenül nem jó az AFP, akkor se ess rögtön kétségbe, várd meg au UH-ot! Én azért nem aggódom különösebben az AFP eredményem miat, mert előtte voltam 4D-n, és ott a szonográfus azt mondta, ha baj lenne, azt már látná.
2010. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ahogy előttem írták. afp egy sz@r, külföldön nem is kötelező. kombinált vagy integrált tesztet javasolják.
2010. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

12. héten kombinált teszten voltam, minden rendben volt! Aztán a 16. heti afp vizsgálatom eredménye rossz lett (alacsony lett). A doki egyből azzal kezdte, hogy nincs semmi baj, az afp csak arra jó, hogy a kismamákat idegelje, mert egy elavult módszer és sokkal, de sokkal fontosabb a 12. heti uh!!! Utána genetikán is voltam, és minden rendben volt ott is. Szóval én nagyon kihagynám ezt a hülye afp-s vérvételt!

38 heteske

2010. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!