Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiammal GYED-en vagyok,...

Kisfiammal GYED-en vagyok, szeretnénk mihamarabb kistesót. GYED-ről mehetek táppénzre, ha teherbe esek?

Figyelt kérdés
A kisfiam, most múlt 4 hónapos, és kb. egy 3-4 hónap múlva szeretnék ismét teherbe esni. Az érdekelne, hogy ha ismét babát várok akkor gyed-ről elmehetek-e táppénzre, mivel pénzben a táppénz több?
2010. szept. 20. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, mivel csak annyit lehetsz táppènzen, amennyit dolgoztál!

Ha beadod bölcsibe a gyereket, beállsz dolgozni 5 hónapot, akkor utánna elmehetsz betegre 5 hónapra!

2010. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek természetesen nincs igaza, ha viszsamennél dolgozni, akkor szerinte nem is lehetnél beteg... Butaság.


Hát ehhez több mindent kellene tudni, mivel az eddigi (gyed előtti) munkaidőd jogosithat fel táppénzre. Ha folyamatos munkaviszonyod van, akkor ennek semmi akadálya.

Ezek szerint max. gyed-et kapszu, hiszen a táppénz a bér 60, mig a gyed a bér 70%-a, tehát csak magas fizetésnél éri ez meg.

2010. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pont így vagyok, úgyhogy pontosan tudom. Vissza lehet menni GYED-ről táppénzre. Én úgy csináltam, hogy fölmondtam a GYED-ET, kivettema szabadságaimat, utána táppénz a pici születéséig. + Emellett, mikortól fölmondtam a GYEd-et, a férjem elment GYES-re. Érdemes a munkahelyeden, vagy a TB-nél utánakérdezni, mert nagyon nem mindegy pénzben.
2010. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!