Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ügyeletesnél szülök, gáz...

Ha ügyeletesnél szülök, gáz ha senkinek nem adok pénzt?

Figyelt kérdés
Anyukám erősködik, hogy "illik", de én nem szeretnék feketén jattolni...
2010. szept. 20. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz szerintem se. Ha anyukád szerint illik, adjon rá ő pénzt, de neked nem kell.
2010. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell fizetni.

Esetleg kérd hogy Ő szedje ki a varratokat és ha valóban szimpatikus járhatsz hozzá utánna rákszürésre igy nyer egy pácienst aki tovább viszi a jó hirét talán ez nagyobb öröm egy dokinak mint egy jó ital v. egy húszezres.

2010. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem gáz. az a dolga hogy ott legyen hiszen szülészorvos. én sem adnék ügyeletesnek. az más dolog hogy ha privát orvosod van és hajnal 2 kor szülsz amikor ő épp az igazak álmát alussza és hívják hogy jöjjön mert szülsz, neki illik adni ha bemegy.
2010. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét gyermekemet így szültem, senkinek nem adtam pénzt, csak megköszöntem! Nagyon kedvesek voltak velem. Szerintem akkor sem lettek volna kedvesebbek, ha pénzt adok.
2010. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen szubjektív, van aki úgy tartja illik, ők adjanak (én adtam mert nekem csak a dokim volt fogadott, a szülésznőm nem és mivel totálisan meg voltunk elégedve adtunk neki is), van aki úgy tartja nem kell, ők ne adjanak, erre nincs szabály, max jó nagyokat lehet vitázni a dologról.
2010. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a szülésznőm volt fogadott,ő kapott.a doki nagyon várta,nem kapott,kifelé menet már nem is köszönt.nem érdekelt,a babámra költöm a pénzt.anyukám nekem is erősködött,hogy adjak az anesztesnek is(császároztak),meg a nővéreknek,meg mindenkinek.senkinek nem adtam.most megint mennünk kell a kórházba kontrollra,valószínűleg utoljára.itt a doktornőnek nagyon szépen meg fogom köszönni,de pénzt nem fog kapni.
2010. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is ügyeletesnél szültem,császárral!egyáltalán nem gáz!velünk mindenki tök rendes volt pedig csak akkor adtam neki pénzt amikor vissza kellett mennem varrat szedésre.(azt is csak azért mert az én anyám is erősködött)én sem akartam adni de nem is lett volna ciki!egyébként én terhesgondozásra is az sztk-ba jártam!nem azért mert nem lett volna pénz magándokira,hanem mert úgy gondoltam hogy azt a pénzt inkább a lányomra fogom költeni.nem bántam meg és ha lesz tesója ugyan így fogok tenni!a gyereked meg fog születni így is és nem hiszem hogy ezzel kevesebb lenne bárki vagy több odafigyelést kapna az ellenkező esetben!

2010. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukádnak mond azt, hogy oké adsz pénzt. De ne tedd, inkább költsd a picire. De így legalább anyukád megnyugszik és nem idegesít tovább téged!

2010. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azert gondolja igy anyukad, hogy illik adni, mert o ezt szokta meg. En is azt vettem eszre a csaladban, hogy a szuleim, nagyszuleim, ferjem csaladjabol az 50 even feluliek sorban halapenzeznek kb mindenert. De tenyleg mindenert. Es ha nem adnanak, nekik az olyan kellemetlen lenne, mintha mondjuk koszonni felejtettek volna el a szomszednak.

Apukam cukros, meg akkor is szukseget erzik adni a halapenzt, ha vervetelre megy, a ferjem nagymamaja csak siman kezelesen van a labaval korhazban 3 hetig es zacskozva viszi el szazasokat, ketszazasokat, napi 4-5 kezeles van, de ott a kezelon kivul a novernek, beteghordonak, mindenkinek ad, aki egyaltalan a kozelebe kerul. Nem tudom, hogy mennyi penzt osztogatott igy el, gyanitom, hogy wellness szallodaba is mehetett volna ennyi penzert.

De ok tenyleg igy szoktak meg es nagyon kellemetlenul erzik magukat, ha valamiert nem adhatnak.

A fiatalabb generacio mar ritkabban ad, neha mi is megyunk haziorvoshoz, gyermekorvoshoz, vedonohoz, borgyogyaszhoz, nogyogyaszhoz, szuletett ket gyermekunk, de en osszesen ket alkalommal adtam penzt: egy dokinak es egy szulesznonek, nekik azert, mert felkertem oket es ezert jart az osszeg.

Sehol sem vettem eszre, hogy emiatt hatranyos helyzetben lennenk, szerintem a dokik, noverek, beteghordok, stb. mar eleve erzik, hogy ki az, aki jattol es ki az, aki szerint mar nem divat.

2010. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!