Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy reagált a munkáltató...

Hogy reagált a munkáltató arra, amikor bejelentettétek, hogy jön a baba?

Figyelt kérdés

Hogy mondtátok el a főnöknek? Vissza mehetettetek dolgozni?

Nekem határozott idejű a szerződésem és gyeses mamát helyettesítek:-(


2010. szept. 21. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem a barátnőm a főnöknőm, így jól reagált, elég hamar elmondtam (10.hét) neki. A munkatársnőimnek csak később, a "nagyfőnöknek" is csak a 12.héten.

Sajnos vissza már nem mehetek dolgozni, mert megszűnt a cég a múlt hónapban, de igen, visszavártak volna.

2010. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Victory82 ***** válasza:
100%
Szia!Én már a 6.héten szóltam,mert pénztáros vagyok egy hipermarketben és sokat kellett emelgetni!Nagyon rendes volt,rögtön szólt,hogy kézi kosaras kasszába kerülök,nehogy valami baj legyen:)December közepén telik le a Gyes,utána 30 nap szabi,várnak vissza szerencsére:D Üdv.Viki.
2010. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát én odaálltam a főnököm elé és mondtam neki, hogy: "Figyelj XY, terhes vagyok." :D Erre ő legalább egy vagy másfél percig szótlanul,meredten bámult maga elé. Mire én megtörtem a csendet és mondtam neki, hogy "De most mi a baj? Ez örömhír." :D Erre ő közölte, hogy "Neked az."

A kisfiam most lesz két éves és igen, mehetek vissza dolgozni. :)

2010. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés. Nem mertem szólni csak 2 és fél hónap körül. Ráadásul szerencsém volt, hogy húzhattam az időt, mert több hét kötelező szabadságra kellett mennünk. Így, mivel én is határozott ideig vagyok, sokáig attól tartottam, hogy nem hosszabbítanak meg, pedig ez volt a terv, csak sok-sok hét után tettem meg.

A válasz annyi volt, hogy "semmi értelme így meghosszabbítani"...

2010. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
próbált színlelni valami lelkesedés félét. de természetesen ez az ő szempontjából csak problémát jelent, de hát ez van. valamilyen szinten a te főnöködnek is számítania kell arra, hogy előbb, vagy utóbb családod lesz. nyugi, biztos készül rá lélekben, még ha meg is fog lepődni, hogy most jött el az idő
2010. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én öt hetesen szóltam, mert először nem találta a doki a babát, és már volt méhen kívüli terhességem, így megint jó sok uh-ra küldött, amíg nincs meg a picur. A vérvételt sem tudtam gyorsan elintézni, 6 óra helyett 9-re értem be, az uh időpontokat is valamikor a nap közepére kaptam. Így nem volt gond belőle, hogy elengedjen szabadságra.

Ő úgy gondolta, hogy mint a barátnőm, a 8. hóig kihúzom, tovább dolgozom, túlórázom, 9 órákat ülök egyfolytában.

Bevérzett a méhem, feküdnöm, pihennem kell, táppénzre jöttem 11 hetesen. A telefonban meg személyesen vigyorgott, örömködött, de a kollégáimtól visszahallottam a "szép szavakat". Elhiszem, hogy szar neki, de egyetlen munka, vagy munkahely sem éri meg, hogy a gyerekem vagy a saját egészségemet kockáztassam.

2010. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 nacebee ***** válasza:

Az én főnököm talán fél éve volt az áruházvezető,mikor nála elsőként bementem hozzá és közöltem vele,h terhes vagyok.szegény ajtófélfa!!!!!/fiatal férfi/

Csak annyit mondott,h 13:0 a kismamáknak,mivel az áruház nyitása óta én voltam a 13-dik.sajnos azon a héten táppénre is kellett mennem,mert nagyon görcsölte és veszélyeztettet voltam,mivel a páromnak kemoja volt és a nem ajánlott két éven belül csuszott be a baba.Ő is ott dolgozik ugyhogy,mindig kérdeznek,még a főnök is.Pedig a nagy hír elött 4hónappal azt mondta a doki,h lombikbaby jöhet szóba és ezt a főnök is tudta,mert a karácsonyi dömping elött elengedett laparaszkopiára amivel 2 hétig otthon kellett lennem mert nagyokat kellett emelnem.

DE engem is várnak vissza.hál istennek.

35+5hkm

2010. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom többeteknek szerencséje volt, és nem úgy lett várandós, hogy egy gyeses mam státuszát kapta, meg addig, ameddig az vissza nem jön:-)))))

nekem eddig is kalandos volt az életem:-)))))na ezután milyen kalandos lesz:-)

van olyan aki gyeses állást kapott, és közben lesz várandós?:-)

2010. szept. 21. 11:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon örült a főnököm mikor 7 hetesen szóltam, hogy terhes vagyok. Azért kellett szólnom, mert nem dolgozhattam tovább (munkám miatt) és így táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. A 12.-ik hétig dolgoztam és nagyon aranyos volt mindenki. Nem kellett éjszakáznom csak nappalra jártam. Csak hát ugye a munka miatt tovább nem engedett az orvos dolgozni. Még csak 7 hós a baba, de járok be a munkahelyemre és természetesen visszamehetek, ha lejár a gyes. De az még 2 és fél év.
2010. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenki azt írja, hogy visszamehet dolgozni, akkor miért hallani mindenhol azt, hogy nem állnak szóba a kisgyerekes anyukákkal a munkáltatók?
2010. szept. 21. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!