Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeptember 22-én volt az...

Szeptember 22-én volt az utolsó mensesem első napja. Hány hetes terhes vagyok valójában?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeptember 22-én volt az utolsó mensesem első napja.A nőgyógyászom "számolása" szerint január 10-én kell mennem a 13 hetes vizsgálatra.Az én utánaolvasásom,utánaszámolásom, illetve érdeklődésem szerint pedig akkor már 16 hetes leszek. Számít ez valamit?
2008. jan. 2. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Igen. Én is utánaszámoltam és 15 hetes pár napos leszel. Naptár szerint. A dokid biztos számol azzal a 2 hét eltéréssel, ami mindig megszokta téveszteni az embereket. A magzat valójában 13 hetes pár napos lesz akkor, míg te 15 hetes és pár napos. Érdekes dolog ez. Nekem mondjuk mindig a naptári hetek és napok száma szerint számolják a terhességet és e szerint járok a vizsgálatokra. ha a nőgyógyász számításai szerint mentem volna az AFP vizsgálatra, az nem lett volna jó, mert azt állítólag 16 hét 3 naposan célszerű elvégezni és én már ezen túl is lettem volna. Még jó hogy kiszámoltuk a védőnővel. Én azt javasolnám, hogy számold a naptár szerint és az a jó. Halottam olyat is, hogy a naptár szerint valaik pl. 17 hetes volt, UH szerint 16 majd 1 hét múlva meg rendes időt mondtak. Én is számolom a naptár szerint és ez a jó. Sok sikert!

18 hetes kismami

2008. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

AFP az egy érdekes dolog,mert úgy néz ki,h egyik kórházban volt egy hetes késésünk a naptárhoz képest.Tehát csak 12 hetesek voltunk a 13. héten.Másik kórház(kényszerű kórházváltás következett be a 15 héten) meg azt mondta,h a 16. hét első napján olyan 15-16 hetes a pici,és így kaptam beutalót AFPre.Erre ma kiderült,h alacsony az AFP érték.(Persze vagy 3 hetet kellett várnom erre,és akkor is úgy kellett felhívnia a védőnőnek a labort.)

Kétségbe esve nézek a védőnőre,h most mi fog történni...majd a védőnő közölte,h ha az UH jó,akkor semmi,max megen a véremet veszik,csak korábban vették le,mint kellett volna.(Én is ezt támogatom,hiszen eddig volt 4 UH vizsgálatom,ez kétszer annyi,mint amennyi a 18-20. heti genetikai UH előtt lenni szokott...)

Csak azt akartam ezzel mondani,h a hetek számolása ezért fontos,de ha elszámolták,és egyébként minden rendben van,csak későn ágyazódott be stb.,akkor maximum csak több UH vizsgálatod lesz,meg idegeskedsz,izgulsz egy picit.Bízz a dokiban,ha meg kiderül,h hülye,akkor hagyd ott a francba!(Én is ezt teszem...)

2008. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szeptember 21-én volt az utolsó mensesem első napja. Számolás szerint ma van a 14. hét 5. napja. Ezt alátámasztotta a 12. heti uh is, ami dec 19-én volt, és ekkor a doki 12.hét 5. napját írta a leletre, tehát stimmel.

Az uh-on, majd pontosan megtudod, de szerintem te is 14 hetes lehetsz.

Minden jót!

2008. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!

Nekem szeptember 17-én volt az utolsó rendes mensesem első napja. E szerint 16 hetes terhes vagyok. A 12. heti UH szerint a héten töltöm a 15. hetet. A dokim szerint AFP-re január 19- 24-e között kell mennem. Ezen igazodjon ki az ember, ha tud. Én mindenesetre az UH-nak hiszek. Van itt fent a neten egy terhességi kalkulátor a szerint is 15 hetes és 3 napos terhes vagyok az Uh szerint is, és szerintem is:), így én ennek hiszek.

2008. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!