Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátsó tapadású és mélyen...

Hátsó tapadású és mélyen fekvő méhlepény milyen gondokat okozhat?

Figyelt kérdés

Tegnap mondta a dokim, hogy ez a helyzet, és hogy pihenjek sokat. De ha véreznék, akkor rögtön hívjam.

Mit tehetek annak érdekében, hogy ez ne történjem meg?

Szülhetek majd hüvelyi úton?

Ettől hamarabb nyílik a méhszáj?


Kérem, aki tud segítsen.


köszönöm

25 hetes kismami


2010. szept. 22. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A barátnőm pont így volt mint te! Neki azt mondta a doki, hogy császár lesz, de képzeld, amikor a baba megfordult, akkor felhúzta a méhlepényt. Hüvelyi úton szült és van egy gyönyörű kislánya...
2010. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nő a méh, picit lassan feljebb húzódhat. Nekem is így volt az egyiknél, szépen felhúzódott, semmi gond nem volt.

Ha mégsem húzódik fel, akkor figyelni kell, és sűrűbben ellenőrzésre járni, de ultrahangon úgyis mondani fogják, mert egy ismerősom nem vette komolyan, és a lepény levált, és elvesztette a babáját a 38. héten.

De neki nem volt fogadott orvosa, és az utolsó hetekben nem igazán járt ellenőrzésekre, ezért lehetett...

Én hetente jártam vérvételre, és vizsgálatra az utolsó 4 hétben.

2010. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mellső vagy hátsó fali,nem számít, csak az a gond, hogy mélyen fekvő. Ez két szempontból okozhat problémát: az egyik, ha részben vagy teljesen fedi a méhszájat, akkor az értelemszerűen akadályozza a hüvelyi szülést. De ez még változhat, hiszen most fog növekedésnek indulni a méhed, és nagy eséllyel még feljebb húzódhat a lepény. (Úgy képzeld el, mint egy lufi, ahogy növekszik, alul tágul és ezáltal kerülhet feljebb a méhlepény. Nekem is így volt,és hüvelyi úton simán szültem.

A másik probléma, hogy amélyen fekvő lepénynél nagy a kockázat a lepényleválásra, vagy akár csak egy ér megpattanására. Ez nagyon veszélyes, mert sajnos nagyon gyorsan elvérezhet ilyenkor az anya. Vigyázni kell jobban, engem letiltott a dokim az emelésről is és a házaséletről is.

De ne aggódj, nem kell emiatt félni, csak elbagatellizálni sem szabad a dolgot.

2010. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kicsit megnyugodtam!

Házaséletet mi sem élhetünk. Csak az a baj, hogy mióta a doki említette a vérzést mindig úgy érzem, mintha az lenne, pedig nem is szerencsére.

Próbálok pihenni többet, de nagyon félek.


sziasztok

2010. szept. 22. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!