Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35,36 hetes kismamák! Ti...

35,36 hetes kismamák! Ti tudtok éjszaka aludni?

Figyelt kérdés

Tegnap töltöttem be a 35.hetet.Már napok óta nagyon rosszul alszom,múlt héten a nátha is kínzott,de az elmúlt éjszaka volt a csúcs!1 órát tudtam aludni,sehogy sem kényelmes a fekvés.Ha mégis eltalálok egy aránylag jó pozíciót,akkor rögtön pisilnem kell.

Ébren vagyok és agyalok...Biztos azért nem tudok aludni,mert már jön a baba,stb.Ráadásul ha a férjem kisfia itt alszik,még azon is rinyálok,hogy csak ne most induljon be a szülés,mert akkor mit csinálunk a gyerekkel?

Nektek is vannak ilyen "jó"éjszakáitok?


2010. szept. 22. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, én 36 hetes vagyok.

A férjed kisfia miatt ne aggódj, ha rádjön a szülés, gondolom értejön az édesanyja. Gondolom első babát várod, így a szülésed sem lesz valószínű fél órás, úgyhogy lesz időd összekészülni, megvárni, amíg érte jönnek.

Vagy elviszitek magatokkal a kórházba, és oda jönnek érte.


Egyébként nekem is volt már a napokban, hogy ülve aludtam, mert annyira fájt a csípőm, ahogy feküdtem az oldalamon (háton már nem tudok aludni, mert nyom a baba).

De inkább az a bajom, hogy annyira fáj a csípőm, hogy egyik oldalról mire átfordulok a másik oldalra, lemegy a nap.

Mi egyébként együtt alszunk a 21 hósunkkal (hárman: férjem babánk én), én is parázok egy kicsit, hogy nehogy éjjel jöjjön rám a szülés, hogy ne ijedjen meg. Megbeszéltem a pocakbabámmal, hogy kizárólag nappal indulhat meg a szülés :)

Ráadásul én gyors szülésre számítok (a doki is), mert az első is nagyon hamar ment. Így ha nekem beindulnak a fájások, nem nagyon lesz időm szuttyogni, hanem sietni kell a kórházba.


Visszatérve az alvásra, nekem az első terhességnél a szopipárnával való alvás volt nagyon kényelmes (most sajnos úgy se jó). Próbáld kipárnázni magadat minden irányból, hátha bejön.


Jó babavárást és könnyű szülést neked!

2010. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia, 35+5 hetes vagyok:)

én ált.2szer kelek fel éjjel pisilni, de akkor már nagyon kell úgy érzem:)és sokszor van, hogy nem tudok hogy feküdni...háton sokszor megfájdul a hátam, oldalt meg nehezen kapok levegőt, de azért még elvagyok:)szerencsére jó az alvókám,remélem a babus tőlem örökli majd:)

amúgy nagyon durván eltelt az eddigi 8 hónap, és tegnap esett le, hogy jövő hét végén már október, és baromi közel van a szülés....első baba...áááá....nem tudom mire számítsak, de annyian megcsinálták már előttem:)

Anyum 4-et szült érzéstelenítő nélkül, plusz 1-et császárral és mai napig nem mondja meg senki róla, hogy 5 gyereke van.szóval mi is túl leszünk rajta:)

könnyű szülést mindenkinek:)

2010. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én ugyan már nem vagyok babás, de nekem is vannak hasonló emlékeim.....ha ébren voltam akkor pisi tízpercenként, amitől meg ugye nem tudsz aludni, nekem a lábam fájt combtól valami ideg és éjszaka azon szenvedtem, volt olyan éjszaka mikor egy percet se aludtam, csak feküdtem az ágyban, hajnalban meg felkeltem aztán meg egész nap, mint egy holdkóros
2010. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kedves első!én a második vagyok, csak annyit akartam, hogy aranyos vagy:)írod a kérdezőnek, hogy mivel valószínű első baba, így nem lesz olyan gyors, aztán pár sorral lejjebb azt írod, hogy neked az első is nagyon gyors volt:)miért ne lehetne neki is gyors az első??:)

tényleg nem kötözködésből, csak úgy feltűnt:D

2010. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok

:D :D

Jogos, amit írsz :D


nna mert azért annyira nem volt gyors, mint amire most számítunk :)

Az gyors volt, most meg nagyon gyorsra számítunk :)

2010. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok, oké, így érthető:D hát akkor kívánom, hogy tényleg extra gyors szülésed legyen:)
2010. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is 36. hétben járok. Alvás nem nagyon megy mostanság.

Nem tudom miért de nagyon éber vagyok. Mindig mindenre felébredek. Szerintem inkább az aggodalom miatt nem tudok aludni mintsem a nagy hasam miatt. Miért aggódom?? Mindenért... első baba. :-)

Mostanában passziánszozok és attól elálmosodom és néha vissza tudok aludni.

2010. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jajj lányok,látom nem egyedi a problémám!

A férjem kisfiával sajnos az a probléma,hogy szinte semmilyen kommunikáció nincs a "felek"között,csak mert közös felügyelet van,annyi,hogy sms,vagy pár szó telefonon,hogy ma nálunk van a gyerek.Ezért is aggódom,mert biztosan nem fog éjjel rohanni,csak amiatt,hogy segítsen...

De begyűjtök én annyi aggodalmat,hogy van egész éjszakára való belőlük:-)

Egyébként nekem is jó volt az alvókám, azért is fura most ez a helyzet.Nem tudtok esetleg valami gyógynövényes teát,amivel kicsit rá lehetne segíteni a pihenésre?

2010. szept. 22. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Éjszakák?Sok forgolódás,pisilés aztán amikor elaludnék a férjem kezd el szuszogni:)Ha ez még nem elég akkor pedig a kisfiam hív magához,mert vagy rosszat álmodott és feküdjek mellé vagy volt pisis baleset ágyhúzás.....Azért van ritkán,hogy úgy alszok mint akit fejbevertek még a pocaklakóra se ébredek fel,pedig ő is dolgozik éjjel sokat:)

2010. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!