Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 2.9 es nyaki redő szerintete...

A 2.9 es nyaki redő szerintetek add okot aggodalomra?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok és 66 mm volt a baba.A doki szerint a felső határ ez, de ne aggódjak.Hát persze!Az orrocska rendben volt, a véreredmény még nem jött meg, de már ettől is kicsit feszült vagyok.Másnap voltam a saját dokimnál , ő 2-3 közé mért és azt mondta, hogy normális, nincs itt gond.Hát mki mást mér??Szerintetek?
2010. szept. 25. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

3-ig normálisnak tekintik. Egyes szakvélemények szerint ha a 12. héten látszódik az orrcsont tuti nem down kóros a baba. Nekem 2,8 volt a tarkóredő értékem és el is küldött a korom miatt a dokim amniócentézisre. Szerencsére negatív lett a szűrt kromoszóma rendellenességekre a babám.

Csináltattál kombinált tesztet?

2010. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én amugy 32 éves vagyok.És mi az a kombinált teszt?Én most voltam csütörtökön ezen az ultrahangon ill. a vérvételen, de annak az eredményére még várni kell.A dokik nem látták gáznak a helyzetet, de engem megijesztett, hogy a felső határértékhez közel van.

Örülök, hogy nálatok minden rendben, remélem az én kicsim is rendben van.Köszi a hozzászólást is!Szia

2010. szept. 25. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
ha a doki azt mondta ne aggódj, akkor szerintem ne aggódj:)ők nap mint nap több ultrahangot csinálnak, már több ezret megcsinált életében biztos, látja egyből mi van.Tuti minden rendben, szerintem nyugodj meg, azzal teszed a legtöbbet a babádnak:)
2010. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy ismerősnek mértek kereken 3 mm-t, nagyon megijedt szegény, nekik is rendben volt orrcsont, arc, minden.

Végül egy nagyon jó genetikai szakemberhez mentek, és csináltak magzatvíz-mintavételt, kiderült, hogy hála teljesen egészséges a baba.


17 hetes

2010. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utcsó vagyok!


A kombinált teszt életkor, tarkóredő mm, illetve 2, a vérben lévő anyag mérésével, ezek értékeiből kihoz egy eredményt, ezért is kombinált teszt, mert ezeket kombinálva hoz egy arányt, annyi a valószínűsége, illetve az esélye a Down-kórnak, és még az Edwards-szindrómára is ad egy arányt.

83%-os megbízhatóságú, ezt szokták levenni ált. ingyen a 12. héten, utána nem muszáj, de ha szeretnéd (ált.pénzért,, pl a Sejtbanknál 15.000Ft) van még egy teszt, ami már 95% körüli, az integrált teszt, ezt mi nem csináltattuk, de ha jól sejtem, 16. héten szokás levenni, de ha szeretnétek, nézz utána.

Pl. a Sejtbank oldalán akár.


Minden jót! :)


17 hetes

2010. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12. héten vesznek le vért, szerintem akkor ennek az eredményére vársz most! 32 évesen még nem tartozol abba a korosztályba, akiknél magas lenne a down kórra való hajlam.
2010. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is ezt várom, mert uezt mondták, hogy valószínűséget számolnak arra, hogy mennyi az esélye , hogy beteg e a baby.És 2féle fehérjét néznek azt hiszem.Nagyon megnyugtatók a hozzászolásokat.

Minden rendben..., én is ezt mondogatom:)Köszi mkinek!!Sziasztok.

2010. szept. 25. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!