Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan kismama akinek szintén bedugul állandóan az orra? Ez mitől lehet? Ez is lehet a terhességtől? Már régóta rhinospray plust használok mert az vált be. Nem lehet baja tőle a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Terhestünet az orrdugulás.

Másolok neked egy linkről:


Az orrdugulást terhesség alatt az öszrogén okozza, emiatt duzzadnak meg az orr nyálkahártyái, és emiatt jelentkezhet köhögés is. A legjobb megoldás a duzzanat csökkentésére az orrcsepp, de a terhesség alatt nem szerencsés a hagyományos orrcseppek (pl. Nasivin) használata, helyett érdemesebb homeopátiás orrcseppet használni: az Euphorbium nevű orrcsepp csak homeopátiás összetevőket tartalmaz, így biztosan nem károsítja a babát. Megtisztítja az orrnyálkahártyát a rászáradt váladéktól és megakadályozza a kiszáradást is, ezáltal elkerülhető az orrvérzés.


Jó megoldás lehet a tünetek enyhítésére a kamillás gőzölés is, de terhesség alatt nem tiltott az infralámpa és a Bioptron lámpa használata sem.

2010. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első harmadban lett orrdugulásom, nagyban rájátszott a pollenallergiám is. Szenvedtem nagyon, mindent kipróbáltam, amit lehetett. A rhinospray-t hanyagoltam, mert az első trimeszterben nem ajánlják. Homeós orrspray-k nekem nem hatottak. Orvosom annyit mondott, hogy szteroidos ne legyen. Nasivint fújtam néha néha, mikor már nagyon szenvedtem, főleg éjszakára.
2010. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a választ!!!

Akkor továbbra is használom a rhinot és majd 3 hét múlva ha megyek a dokimhoz akkor rákérdezek.Remélem ettől nem lehet a babának baja!?

2010. szept. 25. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
egyik orrspray sem ajánlatos terhesség alatt. Sós vizes átöblítés ha már nagyon nem bírsz levegőt venni.
2010. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok, én sem használnám a helyedben folyamatosan ezt a szert, hiszen ez mégiscsak gyógyszer. Inkább keress valami homeós cuccot vagy bírd ki valahogy orrbedugulva.
2010. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az utolso hozzaszolonak annyit, hogy amig nem tapasztalod hogy milyen mikor fulladozol a orrdugulast addig nem tudod hogy mit tanacsolsz mikor azt mondod hogy bird ki ugy. nekem enyhe orrsovenyferdulesem van, nem is lathato, de annyira eleg hogy amint lefekszem az orrombol egy tok lesz, es fulladok meg, evekkel ezelott napkozben is igy volt, sok orrcseppet hasznaltam, visszaredukaltam csak ejszakara, napkozben nemigen dugul be, vagy nagyon kevesbe, most az utolso harmadban, viszont fulladtam meg egesz nap, 3 het volt ilyen idoszak. nekem elejetol tudott rola a nogyogyasz, azt javasolta hogy szteroidmentes orrcseppet hasznalhatok, gyerekeknek valot, max napi 2x. 38ik hetben vagyok egesseges a baba. ha te rosszul vagy nem kapsz levegot az roszabb a picinek is, mint az hogy napi 1x-2x higitott vagy gyerekenek valo orrcseppet hasznalj, nekem igy mondta a doki.
2010. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok, én kibírtam fulladozva is, nem szedtem be semmit, heteken keresztül be volt dugulva az orrom. A számon vettem a levegőt és kész, ez annyira nem nagy probléma szerintem, mint hogy heteken át gyógyszerrel tömjem magam.
2010. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!!!

Engem nagyon tud zavarni hogy nem kapok levegőt az orromon!!Akár éjszaka sem alszom miatta,úgyhogy maradok az orrspraynál és majd a doki megmondja mit tegyek.Ezt az sprayt úgy ajánlották hogy tudták a terhességem.

2010. szept. 25. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!